Aktualności

 

OSTATNIA AKTUALIZACJA -2.11.2017 godz.11:10

Spacerkiem po Publicznym Gimnazjum nr 1 - film prezentujący nasze gimnazjum

Wykorzystanie pracowni mobilnej - film

               

RODZICU!!!
Każdy ostatni czwartek miesiąca to dzień spotkań z nauczycielami uczącymi Twoje dziecko.
Zapraszamy
od godz. 16.00-17.00
 
   

Rok szkolny 2017/18

Dodane maj 2018  

W niedzielę zakończył się organizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej, podczas którego od trzynastu już lat młodzież z całej Polski spotyka się, aby rozwijać swoje talenty, odpowiadając w ten sposób wezwanie Jana Pawła II „Szukałem Was…”.

Festiwal powstał, aby co roku upamiętniać kolejną rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II pod Tatrami, tak samo jak organizowane cyklicznie Dni Zakopanego.

Podczas czterech festiwalowych dni minionej edycji blisko 200 uczestników poznawało naukę i biografię Świętego Jana Pawła II. Rywalizowali oni również o nagrody Burmistrza Zakopanego w dziedzinie teatru, muzyki, literatury i plastyki. Kolejne dni rozpoczynały się Eucharystią w zakopiańskich kościołach, wypełnione były warsztatami i przesłuchaniami, a kończyły się ciekawymi wieczornymi koncertami. W czwartek Zespół im. Klimka Bachledy zaprezentował tradycje i kulturę góralską. W piątek, w ramach wieloletniej współpracy z Księżmi Salwatorianami, na festiwalowej scenie wystąpiła Laureatka Festiwalu Piosenki Religijnej z Trzebnicy Monika Mendrok-Mika, a gwiazdą wieczoru był zespół MATE.O/TU. Z kolei w sobotę wieczorem odbył się koncert finałowy, podczas którego wystąpili wszyscy laureaci, ogłoszone zostały także wyniki i rozdane nagrody. Festiwal zakończyła wspólna niedzielna Msza św. w kościele Świętego Krzyża.

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło:„Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę”. W roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości te słowa św. Jana Pawła II nabierają szczególnego znaczenia. Ideą tej edycji Festiwalu było więc przybliżenie młodym ludziom troski o patriotyczne wartości, zarówno w wymiarze duchowym jak i artystycznym.

Honorowym patronatem wydarzenie objęli: ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, ks. Dziekan Bogusław Filipiak oraz ks. Infułat Stanisław Olszówka. Opiekę duchową nad uczestnikami Festiwalu sprawowali ks. Maciej Szeszko SDS i ks. Łukasz Anioł SDS. Festiwal współorganizowały także zakopiańskie parafie.

 
Dodane maj 2018  

W dniach 23 kwietnia, 7 i 14 maja odbył się cykl zajęć warsztatowych dot. profilaktyki agresji i przemocy. Zajęciami zostali objęci wszyscy uczniowie naszej szkoły. Spotkanie przeprowadziła pedagog, socjotrapeuta, wieloletni praktyk,  M. Płoszyńska, pracownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lipnie. Zajęcia były poświęcone w całości problemowi agresji i przemocy w szkole i środowisku domowym. Omówiono przyczyny powstawania zachowań agresywnych, ich rodzaje, ale przede wszystkim skutki i sposób postępowania w przypadku bycia ofiarą lub świadkiem przemocy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z takiej formy zajęć, które dają możliwość szerszego spojrzenia na problem, zrozumienia i wypracowania pomysłów na radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

 
 

 

 

 

        zobacz zdjęcia

Dodane kwiecień 2018  
 
Dodane kwiecień 2018  

Uczennica Kinga Ośmiałowska z klasy II a  23 marca 2018 roku zajęła  II miejsce w V Powiatowym Maratonie Czytelniczym organizowanym przez Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie.  Uczestnicy zawodów czytelniczych  mieli za zadanie przeczytać kilka powieści oraz jeden artykuł     w okresie poprzedzającym termin konkursu. Kinga wywiązała się z tego zdania znakomicie, do uzyskania   I miejsca zabrakło 1 punktu. GRATULUJEMY !

 
Dodane marzec 2018  

                                                    „SKARPETOLANDIA”

W dniach od 5 do 9 lutego społeczność  naszej szkoły, pod kierunkiem p. Dominiki  Korpalskiej –Podlaskiej   i p. Anny  Węsierskiej , wzięła udział w kolorowej zbiórce skarpetek - „Skarpetolandia”. Zbieraliśmy je dla pacjentów oddziału onkologii i hepatologii  Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, którego pacjentką jest  7 - letnia  Ania,  uczennica  Szkoły Podstawowej nr 3. Zebraliśmy dwa duże kartony, które przekazaliśmy do Szkoły Podstawowej  nr 3 - koordynatora akcji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

 
 
Dodane marzec 2018  

Dnia 19 marca br. odbył się Dzień Św. Patryka. Uczniowie klasy sportowej przygotowali zielone ciasta, babeczki i galaretki. Wszyscy tego dnia ubrani byli na zielono. W udekorowanej na zielono auli odbyła się lekcja pokazowa ukazująca pochodzenie i tradycje związane z Dniem Św. Patryka. Odbył się również konkurs wiedzy na temat tego święta oraz pokaz i nauka tańca irlandzkiego. Młodzież wraz z opiekunem Dominiką Korpalską-Podlaską przygotowali Foto Budkę w stylu irlandzkiego święta. Najbardziej ekscytującym elementem zabawy był konkurs poszukiwania koniczynek. Wygrała klasa II d, które zebrała najwięcej, ukrytych w całej szkole,zielonych koniczynek. Zabawa była udana!

 
 

 

 

 

         galeria

 

 

Dodane marzec 2018  

W dniu 7 marca 2018 r. młodzież przedstawiła społeczności szkolnej Misterium  Wielkopostne w świetle krzyża. Zaduma i zamyślenie nad obojętnością współczesnego człowieka w kontekście drogi krzyżowej Chrystusa i zaproszenie Jezusa do udziału w Jego życiu, wprowadziły gimnazjalistów  w nastrój rozważania postawy chrześcijańskiej  po odbytych rekolekcjach i głębszego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.  Młodzież pod kierunkiem p. Elżbiety Nejman zaprezentowała prezentację multimedialną i pod kierunkiem p. Marka Kamińskiego  zaśpiewała pieśni wielkopostne.

 
 
Dodane marzec 2018  

W dniach od 1-2 marca 2018r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie brali udział w rekolekcjach wielkopostnych. Do szkoły przybyli: O. Rafał Krauze wraz z grupą młodzieży, ks. Marcin Sadownik i ks. Bartłomiej Pyka.  Ojciec rekolekcjonista wraz z młodzieżą poprzez świadectwa i refleksję nad chrześcijańską postawą  w życiu codziennym przygotował wszystkich do głębszego przeżywania nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 
 
Dodane luty 2018  

W dniu 2 lutego 2018r w Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie, odbył się 4 Festiwal Piosenki Zimowej. Wzięło w nim udział 5 uczniów naszej szkoły. Byli to uczniowie: Nikola Celmer i Julita Jędrzejczak z klasy 2 c, Sylwia Celmer z klasy 2 d, Wiktoria Jankowska z klasy 3a i Michał Kamiński z klasy 3b.

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, czego dowodem są zdobyte miejsca:  Michał zdobył 1 miejsce, Nikola - 2, a Wiktoria - 3. Tak więc "całe pudło" nasze.          Do konkursu uczniowie byli przygotowywani przez pana Marka Kamińskiego

                                                                                            Gratulujemy sukcesu.

 
 
   
Dodane styczeń 2018  

 Dnia 31 stycznia uczniowie klas II i III wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem – p. A. Rupińską, właścicielem gabinetu „Przyjazny dietetyk”.  Tematyka spotkania dotyczyła zasad zdrowego stylu życia, m.in. odżywiania, aktywności fizycznej, itp. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta, ile posiłków powinniśmy spożywać w ciągu dnia i ile wody wypijać, które produkty w naszej diecie są istotne i gwarantują pokrycie zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki odżywcze, a których należy bezwzględnie unikać. Dowiedzieli się także, jaki jest skład chemiczny wybranych produktów żywnościowych i jak zgubny wpływ na nasz organizm, a przede wszystkim na nasze zdrowie, mają wszelkiego rodzaju dosładzane napoje gazowane, fastfoody oraz przekąski takie jak chipsy, paluszki czy słodycze. Uświadomiła potrzebę codziennego wysiłku fizycznego, jako podstawy dbania o prawidłową pracę mózgu, higienę psychiczną i fizyczną, które zapewniają prawidłowy rozwój i ogólną sprawność.                                                                                                                                                                       

 
Dodane styczeń 2018  

 W dniu 29 stycznia w naszej szkole odbyły się w klasach III zajęcia warsztatowe dot. technik i sposobów radzenia sobie ze stresem i emocjami. Prowadzone były przez specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lipnie, L. Szlągiewicz i M. Płoszyńską. Tematyka dotyczyła m.in. sposobów komunikowania się i bezpiecznych granic psychologicznych. Uczniowie mieli możliwość poznania i wypracowania sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami i konfliktami. Celem zajęć było zmniejszenie poziomu doznawanego stresu, co pozwala na skuteczniejsze poradzenie sobie z wyzwaniami edukacyjnymi (egzamin) i innymi trudnymi sytuacjami życiowymi. Zapobiega to destrukcyjnym sposobom radzenia sobie ze stresem, np. poprzez alkohol lub inne używki.

 

 

 

 

 

 

         zobacz zdjęcia

 

 

Dodane styczeń 2018  

25.01.2018r.  Dzień Otwarty dla rodziców jest odwołany.

Wywiadówki odbędą się 01.02.2018r.

                                                                  Zapraszamy

 

 
Dodane styczeń 2018  

W dniu 25 stycznia 2018r, odbył się w naszej szkole niecodzienny koncert. Zostali na niego zaproszeni rodzice, dziadkowie, rodzeństwo - jednym słowem najbliżsi uczniów, którzy biorą udział w zajęciach Koła Młodych Talentów. Koncert miał charakter świąteczny, więc po auli rozchodziły się dźwięki kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

Po zakończonym koncercie, pan Marek Kamiński - pomysłodawca i prowadzący koncert - otrzymał gratulacje i ciepłe słowa od słuchaczy.

 

 
Dodane styczeń 2018  

8-9 stycznia br. w naszym gimnazjum Pani Dominika Korpalska- Podlaska wraz z grupą wolontariuszy zorganizowała finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki uprzejmości Pani Judyty Witkowskiej z Dance Studio odbyły się warsztaty i pokazy taneczne dla uczniów naszej szkoły. W ramach akcji finałowej odbyła się również licytacja oraz projekcja filmu.

Łącznie zebraliśmy bardzo dużą kwotę ponad 1800 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              zobacz zdjęcia

Dodane styczeń 2018  

6 stycznia 2018r w Kowalewie Pomorskim odbył się XX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły.

I miejsce w kategorii 13-15 lat uzyskała Wiktoria Jankowska z klasy IIIa.

Wyróżnienia uzyskali

Nikola Celmer z klasy IIc  i  Michał Kamiński z klasy IIIb.

                                                                                 Gratulujemy sukcesu.

 
 
Dodane grudzień 2017  

               Wigilia w naszej szkole 2017

21 grudnia  odbyło się  spotkanie opłatkowe dla wszystkich pracowników szkoły. Wzięli w nim udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  oraz emerytowani nauczyciele.

Wszystkich obecnych w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła młodzież, która wykonała jasełkę bożonarodzeniową oprawioną  pięknym śpiewem kolęd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          galeria

   
Dodane grudzień 2017  

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz

szampańskiej zabawy sylwestrowej

życzą

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie PG1 w Lipnie

 
Dodane grudzień 2017  

W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas II z zakresu profilaktyki uzależnień. Przeprowadzone zostały przez terapeutę uzależnień p. Marię Stępień oraz pedagoga p. Mariolę Paprocką. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się do czego może doprowadzić eksperymentowanie ze środkami psychoaktywnymi. Prowadzące przedstawiły uczniom fakty i mity dotyczące dopalaczy, narkotyków, alkoholu. Przekazali rzetelną wiedzę na temat konsekwencji płynących z ich zażywania. Zajęcia prowadzone ciekawymi dla uczniów metodami – burza mózgów, praca w małych zespołach dały uczniom możliwość pokazania swojego stosunku do środków odurzających. Uczestnicy spotkania otrzymali też od prowadzących wskazówki jak zachować się w różnych niekomfortowych dla nich sytuacjach, aby podjąć dobrą decyzję i niejednokrotnie „wygrać” życie. Byli też zachęcani do promowania zdrowego stylu życia, bez dopalaczy, narkotyków i innych substancji uzależniających.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Zostało zorganizowane dzięki pomocy i wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipnie

                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             zobacz zdjęcia

Dodane listopad 2017  

W dniach 16, 17, 27 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dot. szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Prowadzone były przez specjalistów Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, p. Sobocińską i p. Matuszewską. Podczas takiej formy zajęć specjaliści mieli przede wszystkim możliwość stworzenia warunków dla uczniów do rozmowy na temat bezpiecznego poruszania się w przestrzeni wirtualnej oraz zagrożeń z niej płynących. Poruszony został problem używek będących następstwem uzależnień. Uczniowie zostali również poinformowani o konsekwencjach  prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu i kontaktu z substancjami uzależniającymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        zobacz zdjęcia

Dodane listopad 2017  

Stypendyści 2017

29 listopada  2017r., dwoje naszych uczniów; Szymon Majewski i Anna Stark oraz ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły Mikołaj Lewandowski otrzymało stypendium Burmistrza Miasta Lipna. Stypendium zwycięzcy zdobyli za sukcesy naukowe i sportowe.

 
 
Dodane listopad 2017  

22 listopada  2017r., podobnie jak w latach poprzednich  gościliśmy w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku, biorąc udział w VIII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Zespół w składzie: Nikola Celmer, Julia Jędrzejczak, Michał Kamiński, Jakub Marciniak oraz Anna Stark zaprezentował twórczość literacką Czesławy Krystyny Chojnickiej.

Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia był prof. nadzw. dr Andrzej Wróbel.

 
 
Dodane listopad 2017  

20 listopada uczniowie klas II brali udział w spotkaniu profilaktycznym „Bądź bezpieczny w dobie HIV/AIDS”. Spotkanie prowadził Roman Latoszyński edukator i konsultant z zakresu HIV/AIDS. Specjalista przestrzegał i uczulał zgromadzoną młodzież przed wczesną i nierozważną inicjacją seksualną. Przekazał młodzieży między innymi w jaki sposób można uchronić się przed niebezpieczeństwem zakażenia wirusem HIV oraz powiedział o skutkach zażywania narkotyków. Młodzież była zainteresowana poruszoną tematyką aktywnie uczestnicząc w spotkaniu. Celem spotkania było podniesienie świadomości młodzieży na temat HIV, AIDS.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lipnie i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                zobacz zdjęcia

Dodane listopad 2017  

25. 10. 2017 r. w Bydgoszczy odbył się finał wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Trzeci raz z rzędu udział w nim wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie. Po bardzo emocjonującym biegu chłopcy wywalczyli mistrzostwo województwa pokonując 21 innych szkół gimnazjalnych. W sztafecie startowało 10 zawodników (uczniowie klasy sportowej i usportowionej )  i każdy z nich musiał pokonać dystans 1000m. Po pierwszej zmianie zawodnicy z Lipna zajmowali piąte miejsce, jednak po drugiej zmianie i bardzo dobrym biegu Szymona Majewskiego wskoczyli na pierwszą pozycję. Zawodnicy, którzy biegli na kolejnych zmianach mimo nacisku reszty stawki utrzymywali pierwszą pozycję. Niezwykle dramatycznie było na ostatniej zmianie gdzie przeciwnicy zmniejszyli dystans do Kacpra Zakrzewskiego. Bój o pierwsze miejsce toczył się do ostatnich metrów , jednak  heroiczny finisz Kacpra nie pozwolił przeciwnikom na odebranie pierwszego miejsca. Sztafeta chłopców pobiegła z ogromnym zaangażowaniem, wolą walki i wiarą w zwycięstwo. Tym sposobem po raz pierwszy w historii gimnazjum sztafeta chłopców wywalczyła tytuł mistrza województwa. Trenerem jest nauczyciel gimnazjum Michał Mielczarek.

Skład sztafety : Daniel Sztankowski, Szymon Majewski, Damian Doliński, Szymon Ciećwierz, Dawid Ciećwierz, Bartłomiej Dubicki, Kamil Piłatowski, Jakub Piłatowski, Michał Kamiński, Kacper Zakrzewski, Przemysław Kowalski.

Warto dodać, że Ci chłopcy przed dwoma tygodniami zajęli III miejsce w ćwierćfinale województwa w piłce nożnej.

 

 

Dodane listopad 2017  

W dniu 17 października w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć muzyków a zarazem profilaktyków, p. Jacka Musiatowicza i jego syna Michała. Pan Jacek w bardzo ciekawy, przystępny i niebanalny sposób starał się pokazać młodzieży, w jaki sposób różnego rodzaju uzależnienia (alkohol, narkotyki, dopalacze) mogą zniszczyć ludzkie życie. Jego wypowiedzi przeplatane były utworami muzycznymi. Mimo powagi przedstawianej tematyki, nie brakowało też humorystycznych akcentów ze swojego życia artystycznego, czy też osobistego, dzięki którym muzyk jeszcze bardziej zaskarbił sobie naszą młodzież. Artysta mówił również o poczuciu własnej wartości, o angażowaniu się w swoje zainteresowania i pasje, co nadaje prawdziwy sens życiu oraz o wdzięczności w stosunku do swoich rodziców, za wszystko to, co dobrego od nich dostajemy. Muzycy apelowali, aby młodzież w sytuacjach trudnych szukała pomocy u wychowawców, pedagogów i nauczycieli. Spotkanie dostarczyło słuchającym wiele emocji, wzruszeń, jak również uśmiechu.

Program profilaktyczny został sfinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               zobacz zdjęcia

Dodane październik 2017  
Dzień Edukacji Narodowej

zobacz zdjęcia

   
Dodane wrzesień 2017  

W dniu 14 września odbyło się spotkanie profilaktyczne z rodzicami dot. bezpieczeństwa uczniów. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie – sierż. szt. Katarzyna Sobocińska i asp. szt. Tomasz Cichocki. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości rodziców z zakresu bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły i poza nią, odpowiedzialnego korzystania z Internetu i mediów społecznościowych, odpowiedzialności i konsekwencji prawnych wynikających z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Swoją wypowiedź ilustrowali ciekawymi przykładami z doświadczenia w pracy w policji.
Spotkanie miało na celu podniesienie bezpieczeństwa w szkole i wyeliminowanie sytuacji trudnych, profilaktyka zachowań ryzykownych i demoralizujących oraz respektowanie norm społecznych.

 
Dodane wrzesień 2017  
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2017/18. Nowy rok szkolny rozpoczęło 195 uczniów, w klasach II 100 uczniów a w klasach III 95 uczniów. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce.

zobacz zdjęcia

 

   

Rok szkolny 2016/17

   
Dodane lipiec 2017  
Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Galeria

   
Dodane lipiec 2017  

„Nasza Ziemia Zielona” Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowanym przez Urząd Miejski w Lipnie.
Cele, które przyświecały organizatorom to między innymi:

·         edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży,

·         wzrost zainteresowania otaczającą przyrodą i uwrażliwienie na jej piękno,

·         doskonalenie umiejętności plastycznych,

·         pobudzanie i rozwój inwencji twórczej uczestników,

·         nauka przyjaznej, zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Do konkursu przystąpiło17 uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali prace plastyczne w różnorodnych technikach. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników miało miejsce 07.06.2017 r.

I miejsce zajął Kacper Gęsicki z kl. Ic

II miejsce zajęła Anna Stark z kl. Ic

III miejsce zajęła Julia Latawiec z kl. IIIa

Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Kamińska (kl. IIb), Milena Kalinowska (kl. IIb)

Weronika Kaźmierska(kl. IIb), Julita Jędrzejczak (kl. Ic) i Konrad Władowski (kl. IIb).

                                                                       Gratulujemy!

 
   
Dodane maj 2017  
Piłkarze Ekstraklasy w gimnazjum

zobacz więcej

   
Dodane maj 2017  

W dniach od 10  kwietnia do 5 maja  uczniowie naszej szkoły brali udział w działaniach związanych z obchodami Dnia Ziemi. Rozpoczęliśmy od przygotowania i sprzedaży kanapek ekologicznych. Dochód przeznaczyliśmy na zakup sadzonek kwiatów, którymi udekorowaliśmy teren przed budynkiem szkoły. Uczniowie naszej szkoły mieli też możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach: ekologicznym i fotograficznym pod nazwą „Okazy przyrody naszych okolic”. Największą ilość punktów w konkursie wiedzy uzyskała Zuzanna Gadomska z klasy III a, na miejscu II – Wiktoria Walaszczyk z klasy III c, miejsce III zajęła Aleksandra Mantaj z klasy I a. Najciekawsze prace konkursu fotograficznego wyeksponowano na gazetce LOP.

 
   
Dodane kwiecień 2017  

DRODZY PRZYJACIELE!!! SPRAWA PILNA!!! TRZEBA DZIAŁAĆ!!!
PILNIE POTRZEBNY DAWCA SZPIKU!!!

   
Dodane kwiecień 2017  

W  roku  szkolnym  2016/2017  w  Publicznym  Gimnazjum  nr 1  w  Lipnie  im.  Noblistów  Polskich  rozpoczęto  realizację  VII  edycji  metody  projektów  edukacyjnych  w  klasach  drugich  gimnazjum. 

 

zobacz więcej

   
Dodane marzec 2017  

W dniach 21 i 22 marca 2017 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Henryk Ambroziak Proboszcz parafii pw. W. N. M. P. w Lipnie.  Młodzież  słuchając nauki pogłębiła swoją wiarę, wzbudziła w sobie postanowienia wielkopostne i głębiej przygotowała się do przeżywania nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

zobacz więcej

   
Dodane marzec 2017

 

„STOP CYBERPRZEMOCY”
W dniu 14 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla klas I i II, pt.”Stop cyberprzemocy”. Przeprowadzone zostało przez certyfikowanych terapeutów uzależnień z „Akademii Pozytywnych Zmian” w Toruniu: Andrzeja Olczyka i Artura Murasa (streetworkera). Specjaliści poszerzyli wiedzę uczniów na temat sposobów radzenia sobie z cyberprzemocą. Wskazali jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Spotkanie przeplatano prawdziwymi historiami osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych jak również uzależnień behawioralnych (od czynności).

zobacz więcej

   
Dodane marzec 2017  

Z cyklu „Ciekawe zawody drogą do przyszłości”...Po raz kolejny w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie, zorganizowane przez panią Dominikę Korpalską – Podlaską, mające na celu ukazanie uczniom ciekawych zawodów. Tym razem szkołę odwiedził pierwszoligowy sędzia piłkarski Mariusz Korpalski. Zainteresowana sportem młodzież, mianowicie klasy sportowe i mundurowe oraz chłopcy grający w piłkę nożną w lipnowskim klubie, byli pod wrażeniem. Z uwagą słuchali i zadawali ciekawe pytania. Uczniowie oglądali profesjonalny sprzęt niezbędny do pracy sędziego. Pan Mariusz opowiadał o egzaminach sędziowskich i przygotowaniach do zawodów oraz pokazywał uczniom fragmenty meczy ekstra klasy i pierwszej ligi zawierające ciekawe momenty. „Super spotkanie, słuchałem z zaciekawieniem. Czekam na kolejne.” mówi jeden z uczniów. Poznaliśmy zawód prawnika, dziennikarza

 

 

zobacz więcej

   
Dodane marzec 2017  

Dnia 2 marca br. w naszym gimnazjum odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez panią Dominikę Korpalską – Podlaską mające na celu pokazanie uczniom różnych, ciekawych zawodów. Tym razem szkołę odwiedził dziennikarz lub jak sam siebie określa: fotoreporter – Marcin Jaworski. Słuchacze dowiedzieli się jakie są plusy i minusy tej pracy, jak wygląda praca dziennikarza i dlaczego warto wybrać ten zawód. Opowiadał ciekawe sytuacje i pokazał swoją torbę „niezbędnik”. „Takie spotkania pomagają nam wybrać drogę po gimnazjum - przyszły zawód” - mówi jeden z uczniów. Poza tym, młodzież poznała zawód adwokata, a w planach chce przyjrzeć się pracy sędziego piłkarskiego, ratownika medycznego i strażaka.

 

 

 

zobacz więcej

   
Dodane luty 2017  

Spotkanie profilaktyczne dla rodziców

W dniu 27 stycznia w naszej szkole odbyła się pogadanka profilaktyczna pt. „Lepiej zapobiegać niż leczyć’. Spotkanie dla rodziców przeprowadziła p. Urszula Stanik certyfikowany terapeuta uzależnień z Ośrodka Terapii Uzależnień CEDR w Mokowie. Rodzice podczas spotkania poszerzyli wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień. Dowiedzieli się co to jest uzależnienie i od czego można się uzależnić, poznali przyczyny uzależnienia się dzisiejszej młodzieży. Terapeuta wskazał jak można rozpoznać uzależnienie, na co zwrócić uwagę i gdzie szukać pomocy.

   
Dodane styczeń 2017  

27.01.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami policji, straży pożarnej oraz WOPR poświęcone zachowaniu bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjantka przypomniała zasady poruszania się po drogach, zwróciła uwagę na znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Strażak omówił przyczyny pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla (czadem). Uczniowie dowiedzieli się jakie są objawy zatrucia, mechanizm łączenia się tlenku węgla z hemoglobiną, przyczyny zatruć oraz sposoby zapobiegania zaczadzeniom. Przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Przedstawili sposoby postępowania w przypadku załamania się lodu i ratowania osoby, która znalazła się w wodzie. Na koniec zaprezentowano pokaz przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie dowiedzieli się jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

 
   
Dodane styczeń 2017  

W dniu 26 stycznia 2017 r. mieliśmy przyjemność  gościć  w szkole  Gabriela Fleszara – artystę, który zasłynął utworem " Kroplą deszczu" – wokalistę i autora tekstów. Oprócz muzyki Gabriel Fleszar próbował także aktorstwa – zagrał główną rolę w polskim filmie "Sezon na leszcza" w reżyserii Bogusława Lindy. Artysta oprócz działalności artystycznej prowadzi również działalność profilaktyczną. Wokalista rozpoczął występ swoim największym przebojem "Kroplą deszczu". Potem opowiedział klika historii ze swojego życia i swoich bliskich, gdzie pierwszoplanowe role odgrywały różne środki odurzające.

 

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  
Jasełka Bożonarodzeniowa

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  
Wigilia szkolna

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  
 Koncert kolęd

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  
"Samookaleczenia - gdy dusza cierpi bardziej niż ciało"

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  
Obchody rocznicy stanu wojennego

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  
Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  

Europejski Dzień Prawnika

zobacz więcej

   
Dodane grudzień 2016  

Stypendium Burmistrza Miasta Lipna

zobacz więcej

   
Dodane listopad 2016  

Zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień w kl. II

zobacz więcej

   
Dodane listopad 2016

 

Pogadanka z terapeutą uzależnień w klasach I i III.

zobacz więcej

   
Dodane listopad 2016  

Każdego roku w naszym mieście obchodzone jest Święto Niepodległości. Dla upamiętnienia niezwykle ważnych wydarzeń historycznych przedstawiciele władz samorządowych, wielu instytucji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Lipna 11 listopada wzięli udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę a następnie przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości w Parku Miejskim, gdzie złożyli kwiaty.

 

zobacz więcej

   
Dodane listopad 2016  

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Miał on formę prezentacji multimedialnej. Opowiadał polską historię dojścia do niepodległości. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów Polski od 1795 do 1989 roku. To była dla wszystkich cenna lekcja historii, która w wymowny sposób odtworzyła wydarzenia z przeszłości. Obowiązkiem każdego obywatela jest znać historię swojego kraju. Apel przygotowali uczniowie klasy III c Kasjan Kaleta i Maciej Kamiński oraz uczeń klasy II b Michał Kamiński. Opiekę sprawowali panie Renata Kłudkowska i Katarzyna Tomicka oraz pan Janusz Zajączkowski.

zobacz więcej

   
Dodane listopad 2016  

26 października 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów.  Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia na sztandar szkoły przedstawiciele klas pierwszych zostali pasowani przez p. dyrektor na pełnoprawnych członów społeczności gimnazjalnej. Ślubowanie na sztandar szkoły złożyli również przedstawiciele rodziców. Uroczystość umilił występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas II i III.

zobacz więcej

   
Dodane listopad 2016  

28 października 2016 r uczniowie naszego gimnazjum w Miejskim centrum Kulturalnym zaprezentowali program artystyczny poświęcony pamięci Zasłużonego Obywatela Miasta Lipna Pana Tadeusza Chojnickiego. W spotkaniu uczestniczyło wielu mieszkańców miasta. Nie odbyło się bez wzruszeń i serdecznych wspomnień.

zobacz więcej

   
Dodane listopad 2016  

28 października uczniowie klasy III c i III a wybrali się na wycieczkę do Torunia. Wzięli udział w warsztatach muzealnych, gdzie mieli okazję dowiedzieć się jak przebiegały procesy w średniowieczu. Następnie sami rekonstruowali taki proces. Gimnazjaliści uczestniczyli także w zajęciach sportowych na trampolinach w nowo otwartej Jamp Arenie. Wieczorem obejrzeli w teatrze „Horzycy” przedstawienie pt. „Koncert”.

zobacz więcej

   
Dodane październik 2016  

Próba bicia rekordu Guinnessa. 17.10 2016r w naszej szkole odbyła się próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja została zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz lipnowskie WOPR.

 

zobacz więcej

   
Dodane październik 2016  

Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia i podziękowała za sumienną pracę.     Aby uczcić to święto uczniowie wręczali w tym dniu nauczycielom kwiaty i składali życzenia.

 

zobacz więcej

   
Dodane wrzesień 2016  

Wolontariusze ze stowarzyszenia Aiesec. Każdego roku nasza szkoła gości wolontariuszy ze stowarzyszenia Aiesec. Tym razem odwiedzili nas: Zhenrui z Chin, Shadi z Iranu i Rama z Indonezji. Wolontariusze prezentowali tradycje i zwyczaje celebrowane w ich krajach ojczystych a językiem wykładowym był język angielski.

 

zobacz więcej

Coroczna akcja "Sprzątanie świata".

      15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątania Świata 2016”. Gimnazjaliści porządkowali osiedle Kwiatów, ulice: Górną, Dolną, Boczną i Cmentarną. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Przesłaniem akcji było poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadomienie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko. Podsumowanie akcji odbyło się 16 września na Bulwarach w okolicy stawu, gdzie organizator akcji – PUK w Lipnie przeprowadził edukację ekologiczną oraz liczne konkursy z nagrodami.

 

 

zobacz zdjęcia

   
Dodane wrzesień 2016  

W niedzielę 18 września 2016r. odbyła się uroczystość parafialnych dożynek i wprowadzenia do Świątyni pw. W.N. M. P. w Lipnie obrazu św. Antoniego Padewskiego - Patrona miasta Lipna. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Dekerta o godz. 10.00. obecni byli: Poczty sztandarowe, władze samorządowe Miasta Lipna, Gminy Lipna, Dyrekcje przedszkoli i szkół. Po przedstawieniu życiorysu, nastąpiło oddanie Hołdu i Zawierzenie św. Antoniemu przez przedstawicieli w/w społeczności. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania pod kierunkiem katechetki Elżbiety Nejman włączyła się do uroczystości przez odczytanie Aktu Zawierzenia, i w procesji do kościoła niosła obraz św. Antoniego. Uczestniczyła we Mszy św. dożynkowej, na której dzielono się chlebem. 

 

 

zobacz zdjęcia

   
Dodane wrzesień 2016  

W środę 21 września 2016r. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka klas III Gimnazjalnych do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Uczniowie naszego gimnazjum pod opiekę Ks. Leszka Wojciechowskiego, p. Elżbieta Nejman i kleryka Mateusza Markowskiego uczestniczyli w Ewangelizacji i Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki. Pielgrzymi po Mszy św. zostali zaproszeni na poczęstunek.

 

zobacz zdjęcia

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

zobacz zdjęcia

   
Rok szkolny 2015/16  
   
Dodano czerwiec 2016  

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/16. Po okresie wytężonej pracy nadszedł czas podsumowań. W tym roku szkolnym do gimnazjum uczęszczało 337 uczniów. 108 trzecioklasistów ukończyło szkołę. Wielu uczniów uzyskało nagrody i wyróżnienia. W klasach trzecich 11 absolwentów uzyskało średnią ocen 4.75
i więcej, w klasach drugich 7 uczniów a w klasach pierwszych 6. Wszyscy   otrzymali świadectwo z wyróżnieniem.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń Maciej Pesta, który uzyskał najwyższą średnią w historii gimnazjum - 5.61. Maciek otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Lipna i nagrodę Dyrektora szkoły.

 

 

zobacz więcej

   
Dodano czerwiec 2016  
W dniu 20.05.2016r w kinie Nawojka w Lipnie, odbyła się kolejna edycja przeglądu piosenki "Śpiewać każdy może". W festiwalu tym wzięli udział też nasi uczniowie. Jakub Zawadzki zdobył I miejsce w swojej kategorii, a Julka Rode i Michał Kamiński - wyróżnienia. Gratulujemy !
 
   
Dodano czerwiec 2016  

25 maja 2016r. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia mandatów posła na Sejm Dzieci i Młodzieży. Z naszej szkoły obecni byli dwaj uczniowie Kamil Gromada i Maciej Kamiński, którzy po wykonaniu projektu dostąpili tego zaszczytu. W dniach 31 maja -1 czerwca uczestniczyli w obradach Sejmu w Warszawie.

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano czerwiec 2016  

Powiatowy konkurs wiedzy przedsiębiorczości „Pewne jak w banku”.
10 czerwca 2016 r. w Banku Spółdzielczym w Lipnie odbyła się gala finałowa konkursu, na którą została zaproszonych 40 najlepszych uczestników konkursu. Z naszej szkoły zaproszenie otrzymali: Adam Boniecki, Oliwia Jabłońska, Robert Kowalski, Emil Latawiec (wszyscy III c), oraz Julia Wojciechowska(III a). Bardzo dobrą informacją jest to, że Adam Boniecki otrzymał wyróżnienie.

 

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano czerwiec 2016  

Konkurs „Mniejszości narodowe i etniczne Ziemi Dobrzyńskiej”
 
8 czerwca 2016 r. w Dobrzyniu nad Wisłą odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu. Reprezentanci szkoły Michał Gajewski i Mateusz Przybylski (obaj klasa III a) zdobyli II miejsce.

 
   
Dodano czerwiec 2016  

Konkurs „Bohaterowiwe naszych lektur”
7 czerwca w szkole odbyła się kolejna edycja odbywającego się corocznie  szkolnego konkursu sprawdzającego znajomość treści lektur. Do rozwiązywania  testu przystąpiło 36 osób. Oto wyniki konkursu:
Klasy pierwsze: I miejsce: Paulina Grubecka(Ib), Joachim Mokwiński, III miejsce: Wiktoria Chmielewska(Id);
Klasy  drugie: I miejsce: Patryk Gromada(Ic), II miejsce: Michał Maciejewski(IIc)i Kasjan Kaleta(IIc), III miejsce: Julia Latawiec (IIa);
Klasy trzecie: I miejsce: Martyna Miedzianow(IIIa), II miejsce: Maciej Pesta(IIIa), III miejsce: Anna Kosińska (IIIa) i Natalia Biesiadowska (IIIa);

 

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano czerwiec 2016  

„Biały Marsz” W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” uczniowie lipnowskich szkół wypowiedzieli wojnę nałogom. W dniu 6 czerwca odbył się po raz kolejny „Biały Marsz”, zorganizowany był przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wzięli w nim udział uczniowie lipnowskich szkół podstawowych, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich. Młodzież wyraziła w ten sposób swój protest przeciwko spożywaniu narkotyków, alkoholu i dopalaczy. Pochód przeszedł przez ulice miasta prezentując profilaktyczne hasła związane z kampanią. Na Placu Dekerta z młodzieżą spotkali się Pan Paweł Banasik Burmistrz miasta Lipna, Pani Jolanta Zielińska Zastępca Burmistrza i Pan Mariusz Woźniak -pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii. Uczniowie naszego gimnazjum jako szkoła wiodąca przygotowała program artystyczny. Uczniowie przy współpracy p. Marka Kamińskiego przygotowali krótki montaż muzyczny  - grali na instrumentach, śpiewali. Podczas występu można było zobaczyć umiejętności taneczne typu: hip-hop i breakdance oraz pokaz sztuk walki. Koordynatorem akcji był pedagog szkolny p. Aneta Kwiatkowska.

 
   
Dodano czerwiec 2016  

8 czerwca 2016 r. w Kinie Nawojka odbył się finał konkursu fotograficzno-recytatorskiego „Nasza Ziemia Zielona” zorganizowanego przez Urząd Miasta w Lipnie. Pierwszy etap konkursu polegał na wyborze wiersza o tematyce przyrodniczej oraz wykonaniu fotografii związanej z treścią wiersza. Drugi etap to recytacja wybranych utworów. W konkursie wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych miasta Lipna I miejsce zajęła uczennica klasy II c – Julia Rode, II miejsce – Klaudia Jankowska z klasy III e,  III miejsce – uczennica klasy I a – Wiktoria Klucz. Wyróżnienia otrzymali: Krystian Szpanelewski z klasy III d, Magda Starczewska z klasy I d oraz Barbara Wójcikowska z klasy I a. Gratulujemy.

 

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano czerwiec 2016  

W dniach 23-25 maja 2016 r. 22 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach filmowych prowadzonych przez pana Yacha Paszkiewicza - filmowca, twórcę animacji i wielu teledysków znanych zespołów z polskiej sceny.Ojciec polskiego klipu,bo taki zyskał przydomek, zapoznał uczniów z krótką historią teledysku i różnorodnością animacji filmowej.W kolejnych dniach warsztatów młodzież sama przygotowywała animacje,w których mogła puścić wodze fantazji.

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano maj 2016  

17 maja obchodziliśmy 8 rocznicę nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru. uroczystość została poświęcona jednemu z patronów gimnazjum nobliście Henrykowi Sienkiewiczowi. W części oficjalnej przemówienie okolicznościowe wygłosiła dyrektor szkoły p. Hanna Kułak, następnie głos zabrali zaproszeni goście. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali dorobek literacki Henryka Sienkiewicza.

 

zobacz więcej

   
Dodano maj 2016  

W dniu 5. 05. 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt."Piękne czytanie prozy Henryka Sienkiewicza".Celem konkursu była popularyzacja twórczości H. Sienkiewicza wśród młodzieży,wzbogacanie wiedzy o pisarzu i jego dziełach,rozwijanie wrażliwości estetycznej i interpretacji głosowej utworu. Wśród uczestników konkursu, jury w składzie p. E. Charyton, p. S. Impert i p.A.Węsierska wyłoniło zwycięzców: I miejsce Maciej Kamiński kl.II c, II miejsce Klaudia Jankowska kl.III e, III miejsce Maciej Pesta kl.III a. Uczestnicy otrzymali dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy.

 

zobacz więcej

   
Dodano maj 2016  

10.05.16 odbył się szkolny etap konkursu powiatowego pn. "Pewne jak w banku". W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas trzecich. Wyniki poznamy 16 maja.

zobacz więcej

 

   
Dodano maj 2016  

Jak każdego roku w okresie od 11 kwietnia do 6 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Wzorem lat ubiegłych obchody tego święta rozpoczęliśmy od przygotowania i sprzedaży kanapek ekologicznych. Dochód przeznaczyliśmy na zakup sadzonek kwiatów, którymi udekorowaliśmy teren przed budynkiem szkoły. Uczniowie naszej szkoły mieli też możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach: wiedzy ekologicznej i fotograficznym pod nazwą „Wiosna w ogrodzie”.

 

zobacz więcej

   
Dodano maj 2016  

Żywa lekcja historii, to niecodzienna lekcja przedstawiana na scenie. 

Odbyła się 5 maja, wykonana przez AGENCJĘ ARKONA. Tematem lekcji była „Podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. W trakcie lekcji przybliżono najważniejsze wydarzenia i daty z okresu Polski pierwszych Piastów, przypomniano walki wojowników słowiańskich (bitwy pod Cedynią, najazd Brzetysława Czeskiego, najazd Henryka V). Uczniowie mieli możliwość udziału w scenkach historycznych. Uczestniczyli w pokazie wybijania monet z mennicy Bolesława Chrobrego. Mogli przymierzać stroje i repliki uzbrojenia z okresu średniowiecza. Poprzez niecodzienny pokaz nasi gimnazjaliści zgłębili wiedzę na temat wczesnego średniowiecza.

 

 

zobacz więcej

   
Dodano maj 2016  

Uczniowie klas mundurowych na spotkaniu z przedstawicielem WKU we Włocławku kapitanem Mariuszem Zwierzchowskim.
Celem spotkania było przekazanie informacji uczniom o specyfice pracy w służbach mundurowych. Zwrócono uwagę na naukę w szkołach wojskowych i dodatkowe obowiązki, jakie ciążą na uczniach klas mundurowych.
Podkreślono młodzieży rangę właściwego umundurowania i obowiązek zdyscyplinowania oraz właściwej postawy.

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano maj 2016  

Święto Konstytucji 3 Maja - dzień ten upamiętnia uchwalenie pierwszej Konstytucji w nowożytnej Europie i drugiej na świecie.
W 225 rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej przedstawiciele społeczności naszego gimnazjum; poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w mszy świętej a następnie w uroczystościach pod Pomnikiem Niepodległości w Parku Miejskim.

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano maj 2016  

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe. Ideą jego jest popularyzowanie polskiej tożsamości i symboli narodowych. Uczniowie klas mundurowych przed Ratuszem Miejskim zaprezentowali paradną musztrę i pokaz sprawnościowy.

 

zobacz zdjęcia

   
Dodano maj 2016  

Już po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w VII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku. W ramach XV Seminarium Uczniowskiego pt. „Szkice do pejzażu artystycznego, literackiego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej – o kulturoznawczej roli artystów, pisarzy, poetów Naszego Regionu” uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny, przedstawili serię zdjęć poświęconych zasłużonemu mieszkańcowi Lipna Panu Tadeuszowi Chojnickiemu, który był wspaniałym człowiekiem – bibliotekarzem, regionalistą i społecznikiem. Nie obyło się bez wzruszeń i miłych chwil. Wiele ciepłych i serdecznych słów o Panu Tadeuszu powiedział jego przyjaciel, Pan Profesor Adam Wróbel.

 

 

zobacz zdjęcia

   

Rekrutacja do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich na rok szk. 2016/2017 (WZÓR PODANIA DO GIMNAZJUM)

Rekrutacja do gimnazjum odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa:

v Ustawa z dnia z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U z 2014 r., poz. 7), z uwzględnieniem przepisów przejściowych

v  Zarządzenie nr 12/2016 Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2016r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2016/2017 do publicznych gimnazjów w województwie kujawsko- pomorskim

v Statut szkoły

1) Do klasy pierwszej gimnazjum przyjmowani są z urzędu uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły, w tym również posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

2) Uczeń może zostać przyjęty do gimnazjum na wniosek rodzica złożony do dyrektora szkoły. We wniosku należy zaznaczyć klasę, o przyjęcie do której uczeń się ubiega.

v Wniosek o przyjęcie do gimnazjum wraz z trzema zdjęciami należy składać w sekretariacie szkoły od 11 maja do 10 czerwca 2016r.:

v Wniosek o przyjęcie do   klasy mundurowej należy złożyć w okresie od 25 kwietnia do 11 maja 2016 r. wraz z zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w klasie mundurowej.

3) Podstawowym dokumentem niezbędnym do przyjęcia kandydata jest:

a)  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,

b) zaświadczenie z OKE o wyniku ze sprawdzianu,

które należy złożyć w okresie od 24 do 28 czerwca 2016r.

Jeżeli uczeń posiada orzeczenie lub opinię z poradni psychologiczno– pedagogicznej, zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata, powinien je także dołączyć.

4) Kandydaci spoza obwodu (nie dotyczy to uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego) po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego mogą zostać przyjęci, jeśli gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.

5) W postępowaniu rekrutacyjnym dla uczniów spoza obwodu bierze się pod uwagę następujące kryteria:

a) wyniki na świadectwie,

b) wynik sprawdzianu z OKE,

c) ocenę z zachowania,

d) inne osiągnięcia wpisane na świadectwie ucznia.

6) Spełnienie powyższych kryteriów przelicza się na punkty sumując je  następująco:

a) ukończenie szkoły podstawowej  z wyróżnieniem: + 10 punktów

b) wynik sprawdzianu szóstoklasisty: liczba uzyskanych punktów x 1,

c) oceny na świadectwie z następujących przedmiotów: jęz. polski, matematyka, język angielski x 1,

d) zachowanie (wzorowe – 6 punktów, bardzo dobre – 5 punktów, dobre – 4 punkty, poprawne – 3 punkty, nieodpowiednie - 2 punkty, naganne – 1punkt)

e) dodatkowe osiągnięcia; każde osiągnięcie + 5 punktów.

7) Laureaci lub finaliści, spoza obwodu, ogólnopolskich konkursów przedmiotowych oraz konkursów o zasięgu wojewódzkim lub ponad wojewódzkim przyjmowani są w pierwszej kolejności.  

8)  Do klasy usportowionej i  klasy mundurowej przyjmowani są uczniowie spełniający kryteria zawarte w regulaminach dla poszczególnych klas stanowiących załączniki do Statutu.

9)  Jeśli szkoła po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym (do końca sierpnia) nadal dysponuje wolnymi miejscami przeprowadza się postępowanie uzupełniające.

10) Komisja rekrutacyjna po przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego ustala listę uczniów spoza obwodu przyjętych do gimnazjum, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W przypadku równej liczby punktów o przyjęciu decyduje w kolejności: wyższa średnia wszystkich ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, wyższy wynik sprawdzianu, wyższa ocena z zachowania.

11)  Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Szkolna Komisja Rekrutacyjna, która ogłosi listę kandydatów przyjętych do gimnazjum do 22 lipca 2016r.                                                                                                                                                                      Hanna Kułak

 

Oferta edukacyjna Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie

 im. Noblistów Polskich w roku szkolnym 2016 / 2017

 

Ogłaszamy nabór do następujących klas:

 

Ø usportowionej z rozbudowanym programem szkolenia w zakresie piłki nożnej,    

         ilość miejsc ograniczona

Ø  mundurowej z dodatkowymi zajęciami specjalistycznymi: edukacja

         obronna, techniki interwencyjne, samoobrona, ilość miejsc ograniczona 

Ø humanistycznej ze zwiększoną ilością godzin języka polskiego i historii

Ø matematyczno – informatycznej ze zwiększoną ilością godzin matematyki                  

  i  informatyki

Ø językowej ze zwiększoną ilością godzin języka angielskiego i niemieckiego

                             W szkole uczymy trzech języków obcych:

Obowiązkowo:                                                    Dodatkowo:     

·                    język angielski        

·                    język hiszpański

·                     język niemiecki       

 

                                                          

Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są:

 

§  2 godziny w systemie klasowo-lekcyjnym,

§  2 godziny w systemie fakultatywnym do wyboru spośród następujących dyscyplin: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka siatkowa, pływanie, samoobrona, unihokej.

 

 

 

 
Dodano kwiecień 2016  

Dzień Otwartych Drzwi. 26 kwietnia  w naszym gimnazjum został zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi. Szóstoklasiści mieli możliwość obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez gimnazjalistów oraz zwiedzania naszego gimnazjum. Pani dyrektor przedstawiła ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 oraz atuty Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie.

zobacz zdjęcia
   
Dodano kwiecień 2016  

Egzamin gimnazjalny 2016. W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w  egzaminie gimnazjalnym.

zobacz zdjęcia
   
Dodano kwiecień 2016  

 

W dniu 9.04.2016 r. w Białych Błotach, odbył się finał XI Festiwalu Młodych Wykonawców Piosenki "Laur 2016".  Nasz uczeń - Michał Kamiński z klasy Ib - w finale zdobył I miejsce "Złoty Laur". Festiwal miał zasięg ogólnopolski.

   
Dodane marzec 2016  

17 marca 2016 r. zostało wystawione misterium wielkopostne, które  przybliżyło wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, oraz ukazało Miłosierdzie Boże w świetle krzyża w nauczaniu św. Jana Pawła II. Przygotowali je uczniowie pod kierunkiem p. Elżbiety Nejman oraz p. Janusza Zajączkowskiego. Głębokie treści płynące ze sceny wzruszyły każde serce. Misterium wprowadziło wszystkich w nastrój nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wskazało na ich wartości,  duchowe.

zobacz zdjęcia
   
Dodane marzec 2016  

 

Dnia 5 marca br. uczeń Mikołaj Lewandowski brał udział w Konkursie Kuratoryjnym z języka angielskiego na etapie wojewódzkim. Uczeń zdobył tytuł finalisty.  Mikołaj jest uczniem klasy II i ma jeszcze szanse w przyszłym roku zdobyć tytuł laureata. Gratulujemy serdecznie odniesionego sukcesu i trzymamy kciuki w przyszłym roku!

   
Dodane marzec 2016  
Sukces sportowy uczniów naszej szkoły! I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt.  
   
Dodane marzec 2016  

 

LIWIA ZAKRZEWSKA FINALISTA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU
PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI W ROKU SZKOLNYM 2015/16

 
   
Dodane marzec 2016  
W dniach od 1-2 marca 2016r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie brali udział w rekolekcjach wielkopostnych. Do szkoły przybyli ks. Proboszcz Henryk Ambroziak i ks. Leszek Wojciechowski, który wygłosił naukę rekolekcyjną. Uczniowie zaśpiewali hymn na Światowy Dzień Młodzieży i pieśni wielkopostne.
W środę młodzież miała możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i uczestniczyła w Eucharystii.
zobacz zdjęcia
   
Dodane marzec 2016  

Projekty edukacyjne 2016. 1-2 marca 2016 r.  już po raz szósty odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych.  Zaprezentowało się 21 grup projektowych. Projekty oceniała komisja składająca się z przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, rodziców i nauczycieli. Uczniowie realizując projekty musieli wykazać się umiejętnościami posługiwania się programami z pakietu Microsoft Office przygotowując prezentacje multimedialne lub talentem aktorskim prezentując scenki w języku angielskim, hiszpańskim. Projekty były bardzo ciekawe. Niektóre z nich tematyką nawiązywały do problemów otaczającej rzeczywistości, inne zaś do przeszłości.

zobacz zdjęcia
   
Dodane luty 2016  

W dniach 9 i 23 lutego na terenie naszej szkoły odbyły się pogadanki profilaktyczne dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Przeprowadzone zostały przez p. Annę Kozłowską z KPP w Lipnie. Działania miały na celu uwrażliwienie uczniów na pojawiające się coraz częściej sytuacje dotyczące: cyberprzemocy, manipulacji i uzależnień od sieci, gier czy portali społecznościowych. Spotkanie przybliżyło młodzieży faktyczny obraz mediów i przestrzegło przed zagrożeniami, wskazało jak poruszać się w wirtualnym świecie nie naruszając praw innych, oraz nie szkodząc sobie.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2016  

Dyplomy dla najlepszych. Podczas uroczystego apelu zostali nagrodzeni  uczniowie, którzy w klasyfikacji śródrocznej uzyskali najlepsze wyniki.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2016  

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Wzięli w nim udział gimnazjaliści oraz uczniowie ze szkół podstawowych z miasta Lipna. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, w sumie 96 zawodników. Mecze były niezwykle zacięte i wyrównane, po składnych akcjach padało bardzo dużo goli. Zawodnicy zaskakiwali nas dużymi umiejętnościami technicznymi.

zobacz więcej
   
Dodane styczeń 2016  

Zajęcia dla uczniów organizowane w czasie ferii zimowych:
W pierwszym tygodniu:
w godz. 9.30-13.00 rozgrywki sportowe organizowane w ramach X Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej jest dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum.
w godz. 10.00 do 12.00 zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
W drugim tygodniu:
w godz. 10.00 do 12.00 zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

 
   
Dodane styczeń 2016  

13 stycznia 2016 r. gościliśmy w szkole grupę ratowników z Lipnowskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Uczniowie wszystkich klas I i II wysłuchali porad jak zachować się w sytuacjach wyjątkowych na lodzie i nie tylko. Obejrzeli pokazy pierwszej pomocy.
Inicjatorem przedsięwzięcia był pan Marcin Makowski

zobacz zdjęcia
   
Dodane styczeń 2016  

WOŚP 2016. Jak każdego roku młodzież z wielką ochotą włączyła się w akcję. Zbierano pieniądze do puszek na terenie naszego miasta. W szkole odbyły licytacje gadżetów. Licytowali uczniowie, p. dyrektor i nauczyciele.
Głównym fundatorem gadżetów był p. Maciej Podlaski, który przeznaczył na licytację: koszulki, długopisy, kubki, breloczek do kluczy, etui na telefon i inne przedmioty.
Dyrekcja składa serdeczne podziękowania Ofiarodawcy oraz wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

zobacz zdjęcia
   
Dodane styczeń 2016  

22 grudnia we wszystkich klasach odbyły się spotkania opłatkowe. Młodzież przygotowała tradycyjne stoły wigilijne, zadbała o świąteczny wystrój klas. Przez radiowęzeł w całej szkole rozlegały się kolędy. Były wspólne życzenia i upominki.
W tym dniu uczniowie obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe. Montaż słowno–muzyczny nawiązujący do realiów współczesnej rzeczywistości, który wykonała młodzież, ubogacony został pięknym śpiewem kolęd. Wielką niespodzianką była wspaniała prezentacja multimedialna, świąteczna wykonana przez uczennicę klasy Ib Wiktorii Janowicz.
To wszystko sprawiło, że każdy poczuł wyjątkową atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Montaż był wykonany pod kierunkiem p. E. Nejman, przy oprawie muzycznej p. J. Zajączkowskiego, w scenerii świątecznej wykonanej przy zaangażowaniu p. R. Moderskiej, p. M. Michalskiej–Pawlak i p. B. Ostrowskiej.

zobacz zdjęcia
   
Dodane styczeń 2015  

W dniach 16-17-18 grudnia uczniowie trzech klas naszego gimnazjum odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Lipnie. W czytelni odbyły się lekcje biblioteczne, na temat źródeł informacji znajdujących się w jej zasobach. Gimnazjaliści zostali zapoznani ze słownikami, encyklopediami, leksykonami, poznali także zasady korzystania z zasobów księgozbioru bibliotecznego. Już teraz swietnie umieją odróżnić źródła wiedzy piśmienne i niepiśmienne, dokumentalne i instytucjonalne.
Dziękujemy p. dyrektor Ewie Charyton za umożliwienie odbycia wizyty w bibliotece.

zobacz zdjęcia
   
Dodane styczeń 2015  

16 grudnia 46 uczniów wraz z nauczycielami wzięło udział w warsztatach profilaktycznych „Szkoła bez dopalaczy”, organizowanych przez KPKO Delegaturę we Włocławku, które odbyły się w ZST w Lipnie. Spotkanie było zwieńczeniem różnorodnych działań, konkursów, w które wcześniej zaangażowała się młodzież naszego gimnazjum. Społeczność uczniowska dokonała wyboru:
- Nauczycielem Zaufania został p. mgr Krzysztof Dubicki
- Młodzieżowym Liderem Autorytetu została Natalia Wiśniewska ucz. kl. IIIe

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2015  

15.12.2015 odbyło się spotkanie z zakresu profilaktyki AIDS w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich. Zajęcia przeprowadził Pan Latoszyński.

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2015  

Egzamin gimnazjalny 2015

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2015  

30 listopada 2015 r. podczas uroczystej gali Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik uhonorował, za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne 23 uczniów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum: Michał Kamiński i Magda Starczewska a także nasza ubiegłoroczna absolwentka Klaudia Kopczyńska. Gratulujemy

 

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2015  

27.11. 2015 r. klasa sportowa pojechała obejrzeć mecz, który był rozgrywany w hali sportowo - widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy. Był to mecz w piłkę siatkową pomiędzy drużyną Łuczniczka Bydgoszcz a PGE Skra Bełchatów. Uczniowie wraz z opiekunami p. Krzysztofem Dubickim, Michałem Mielczarkiem oraz Tomaszem Strzeleckim oglądali mecz " na żywo" Wszyscy oglądali mecz z zaciekawieniem i kibicowali swoim drużynom.

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2015  

Obóz integracyjno - szkoleniowy

zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2015  

Turniej charytatywny

zobacz więcej
   
Dodane listopad 2015  
30 października br. w naszej szkole odbył się dzień poświęcony tradycjom anglosaskim związanym z Halloween. zobacz więcej
   
Dodane listopad 2015  

Obchody Święta Niepodległości w naszym mieście. Uroczyste ślubowanie 23 uczniów klasy I mundurowej pod Pomnikiem Niepodległości w Parku Miejskim w Lipnie.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2015  
„Ślubowanie i pasowanie na gimnazjalistę” zobacz więcej
   
Dodane listopad 2015  

6 listopada odbył się apel podsumowujący wyniki w nauce. Pochwałę Dyrektora i nagrody otrzymali uczniowie, którzy uzyskali stuprocentową frekwencję i pozytywne wyniki w nauce w okresie od 1 września do 30 października (zobacz więcej)

 
   
Dodane październik 2015  

16 października z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Bicia Rekordu Świata w Jednocześnie Prowadzonej Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej”. Organizatorem akcji w naszej szkole było Lipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Dyrekcja Szkoły, a inicjatorem p. Marcin Makowski nauczyciel wych. fizycznego w naszej szkole oraz Wiceprezes WOPR w Lipnie.

Głównym celem akcji było poza pobiciem rekordu zwrócenie uwagi na istotę umiejętności udzielania pierwszej pomocy i uwrażliwienie naszych uczniów na potrzebę niesienia pomocy innym. W akcji wzięło udział 158 uczniów, którzy od godz. 12  00 – 12 30 na ośmiu fantomach prowadzili jednocześnie RKO. Akcja cieszyła się dużą popularnością, o czym świadczy liczba uczestników i zaangażowanie uczniów. Dzięki akcji szkoła pozyskała 30 apteczek z podstawowymi środkami do pierwszej pomocy, które znajdą się we wszystkich pomieszczeniach naszej szkoły.

 

zobacz zdjęcia
   
Dodane październik 2015  

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie wraz z opiekunami przygotowali występ artystyczny w którym podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu szkolnego przekazali życzenia. Jak każdego roku wręczono dyplom dla najsympatyczniejszego nauczyciela. W tym roku tytuł ten przyznano panu Krzysztofowi Dubickiemu. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia
   
Dodane październik 2015  

Uczniowie wyczuli na korytarzu ulatniający się gaz. Zgłosili to nauczycielowi a ten pani dyrektor, która natychmiast rozpoczęła ewakuację szkoły.

zobacz więcej
   
Dodane październik 2015  

Nowoczesna pracownia mobilna.
Szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o nowoczesną, mobilną pracownię do nauczania przedmiotów przyrodniczych. Pracownia została wypożyczona naszemu gimnazjum przez KPCEN we Włocławku. 30. 09. 2015 r. przekazanie pracowni podpisała Dyrektor KPCEN Grażyna Troszyńska zaś przyjęcie Sekretarz Miasta Lipna Renata Gołębiewska oraz Dyrektor szkoły Hanna Kułak. Jesteśmy nieliczną szkołą w województwie, która może wykorzystać przenośne laboratorium eksperymentalne. Pracownia pozwoli zarówno uczniom jak i nauczycielom na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych zastosować narzędzia, jakimi dysponuje nowoczesna edukacja. Komputery przenośne i współpracujące z nimi inne urządzenia, pozwolą wykonywać eksperymenty i różnorodne doświadczenia, nie tylko w szkole, ale także w terenie. Aby sprawnie posługiwać się tym sprzętem nauczyciele; K. Przybyszewski, M. Maćkiewicz Brauer, J. Pucińska i A. Grabowski odbyli szkolenie w zakresie obsługi pracowni mobilnej. Dzięki temu będą mogli oni na zajęciach przeprowadzać różnorodne doświadczenia wykorzystując do tego celu czujniki m. in. czujnik pomiaru ciśnienia powietrza, ruchu, wilgotności, natężenia światła, dźwięku, pomiaru natężenia prądu, pracy serca - EKG, pomiaru ciśnienia krwi.
Mamy nadzieję, że teraz lekcje fizyki, chemii, geografii i biologii będą wyjątkowo ciekawe, a uczniowie chętnie i bez trudu będą przyswajali wszystkie treści podstawy programowej z tych przedmiotów.

 

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2015  

"Bilet do raju" to tytuł spektaklu przedstawionego przez "TEATR KURTYNA" opowiadającego historię nastolatka sięgającego po dopalacze. Fakt ten bezlitośnie konfrontuje chłopca z rzeczywistością i zmusza go do zmiany poglądów i przebudowy jego systemu wartości.

 
   
Dodane wrzesień 2015  

I LIPNOWSKI BIEG ULICZNY. W biegu lipnowskim uczestniczyli gimnazjaliści pod opieką p.M.Mielczarka i p. K.Dubickiego. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości biegowe i skonfrontować je z innymi uczestnikami biegu.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2015  

Coroczny Rajd Rowerowy. 25 września 2015 r. odbył się zorganizowany przez MOSiR w Lipnie "Rajd Rowerowy z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu". Uczestniczyli w nim również uczniowie naszego gimnazjum. Trasa prowadziła z Lipna do Komorowa gdzie odbyły się konkursy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzone przez funkcjonariuszy policji. Tradycyjną atrakcją było ognisko i pieczone kiełbaski. Następnie w asyście zapewniającej bezpieczeństwo policji uczestnicy wrócili do Lipna.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2015  

Dnia 22 -09-2015 uczniowie klas I ,II i III Publicznego Gimnazjum uczestniczyli w usytuowaniu tablicy pamiątkowej informującej o geograficznym środku miasta Lipna. Miejsce to zostało wyznaczone na podstawie pomiarów skrajnych punktów miasta na wschód zachód, północ i południe. W uroczystości tej uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Banasik, oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. Nie zabrakło uczniów szkół podstawowych, oraz Technikum Mechanicznego

   
Dodane wrzesień 2015+  
Rozpoczynamy rok szkolny 2015/2016 zobacz zdjęcia

„Wyprawa-poprawa” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska 2015. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do porządkowania terenów miejskich 17 września. Wzorem lat ubiegłych sprzątali osiedle Kwiatów, ulice: Górną, Dolną, Boczną i Cmentarną. Podsumowanie akcji, podczas którego organizatorzy - PUK w Lipnie, nagrodzili najlepszych, odbyło się 18.09.2015. Świadomi roli, jaką każdy z nas może odegrać w utrzymaniu czystego środowiska, gimnazjaliści zebrali najwięcej odpadów, bo aż 380 kg i zajęli I miejsce w konkursie. W nagrodę otrzymali bon o wartości 300 złotych. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję dziękujemy.

 

zobacz zdjęcia
   

Rok szkolny 2015/16

 
 

Rok szkolny 2014/15

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/16

 
   
Dodane czerwiec 2015  

Rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca. Rozpoczęły się upragnione WAKACJE. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Martyna Miedzianow – 5,33
Najlepszym absolwentem został Kamil Krzemiński, średnia ocen za 3 lata nauki w gimnazjum 5,29. Średnią ocen powyżej 5,00 wśród absolwentów uzyskali także: Natalia JobczyńskaSzymon Szalkowski.
Gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji

                         Dyrekcja i Grono Pedagogiczne         

zobacz zdjęcia
   
Dodane czerwiec 2015  

Obóz szkoleniowo - integracyjny w Gorzewie 18 - 21 czerwca 2015 r. Wzięli w nim udział uczniowie klas mundurowych wraz z wychowawcami: p. A. Grabowskim oraz p. K. Przybyszewskim. W ciągu 4 dni poza elementami szkolenia o charakterze wojskowym uczniowie integrowali się z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych gimnazjów:  Ciechanowa i Płocka spędzając czas na łonie natury.

zobacz zdjęcia
   
Dodane czerwiec 2015  

Bal Absolwentów A.D. 2015
Bal absolwenci  rozpoczęli tradycyjnie narodowym tańcem  polonezem. Na balu byli goście: p. dyrektor H. Kułak, wychowawcy klas trzecich i rodzice. Wszyscy bawili się wspaniale. Ten wieczór był wieczorem radości, energii, muzyki i tańca.

zobacz zdjęcia
   
Dodane czerwiec 2015  

Od 15 do  19 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich odbywały się warsztaty językowo-kulturowe we współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC ‘Summer School’. Inicjatorką przedsięwzięcia była nauczycielka języka angielskiego p.Korpalska-Podlaska. Szkoła gościła trzy studentki Angie z Meksyku, Syne z Tajlandii i Makuna z Gruzji. Prowadziły one zajęcia ukazujące walory krajów ich pochodzenia. Celem wykładów było rozpowszechnianie kultury i tradycji, zdobywanie dodatkowej wiedzy z zakresu historii i geografii oraz szlifowanie umiejętności językowych. Lekcje prowadzone były w języku angielskim z elementami języków ojczystych. Zajęcia odbywały się nie tylko w szkole, ale również popołudniami w czasie wolnym. Uczestnicy warsztatów miło spędzali czas na spacerach, podczas wycieczki do skansenu w Sierpcu, bawiąc się na dyskotece szkolnej oraz pożegnalnym ognisku.

Dzięki hojności sponsorów – Klan Globi i Galeria Smaków studentki mogły skosztować polskich  specjałów, które im smakowały. Były zachwycone polską gościnnością, zarówno tą okazaną przez uczniów, jak i goszczących ich nauczycielek języka angielskiego- p. Dominiki Korpalskiej-Podlaskiej i p. Agnieszki Nierychlewskiej.

zobacz zdjęcia
   
Dodane czerwiec 2015  

Londyn – podróż naszych marzeń.
Z parkingu przy stacji PKP komfortowym autobusem uczniowie wraz z opiekunami i pilotem wycieczki udali się w kierunku Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, aby w mieście Calais przedostać się Eurotunelem do Wielkiej Brytanii. Wczesnym rankiem byli już w Londynie. Mimo zmęczenia, uczniowie byli gotowi poznawać najciekawsze zakątki stolicy Anglii. Metrem ze stacji Morden dojechali na Trafalgar Square, po czym udali się pod Pałac Buckhingam. Po zmianie warty o godzinie 11.30 mieli zaszczyt ujrzeć głowę państwa – Elżbietę II wjeżdżającą swoim Roys Rollsem do pałacu. Było to dla nich wielkie przeżycie. Dotąd uczyli się o Niej z książek.

zobacz więcej
   
Dodane czerwiec 2015  

DZIEŃ SPORTU 2015

          Celem imprezy była popularyzacja koszykówki, promowanie zdrowego stylu życia, integracja społeczności uczniowskiej w czasie wspólnego przeżywania emocji sportowych oraz dobra zabawa w duchu fair play. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Turnieju Trio Basket oraz rywalizacji w konkurencjach rekreacyjnych.     

 W turnieju Trio Basket zwyciężyła drużyna Porażeni Prądem, II miejsce zajęli Niezniszczalni a III Minion Rush. Najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Zawidzka a najlepszym zawodnikiem Sebastian Chojnicki. Rywalizacja w konkurencjach rekreacyjnych polegała na zdobywaniu punktów w czasie wykonywania różnego rodzaju zadań sportowych. Do najciekawszych należało chodzenie na szczudłach, wyścig kelnerów oraz kręgle piłkarskie. Pierwsze miejsce zdobył Karol Zieliński, drugie zajął Igor Siwa a trzecie Sebastian Bonowicz. W konkurencjach rekreacyjnych prowadzona była klasyfikacja klasowa mająca na celu wyłonienie klasy z największą ilością punktów. Główną nagrodą było zaproszenie na pizzę dla zwycięskiej klasy ufundowane przez Pizzerię Klan Globi, zdobyła  je klasa II C.

Organizator p. Marcin Makowski

 

zobacz zdjęcia
   
Dodane czerwiec 2015  

W dniach od 14 kwietnia do 8 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od przygotowania i sprzedaży kanapek ekologicznych. Fundusze uzyskane w ten sposób przeznaczyliśmy na zakup sadzonek kwiatów, które posadziliśmy przed wejściem do szkoły. Do kolejnych działań należały konkursy: wiedzy ekologicznej pod nazwą „Żyję zdrowo w zgodzie z przyrodą”, fotograficzny i plastyczny. W ramach konkursu fotograficznego należało wykonać dwie fotografie: przedstawiającą krajobraz naturalny nie poddany presji człowieka oraz pokazującą krajobraz naturalny znacznie przekształcony przez człowieka. Udział w konkursie plastycznym polegał na wykonaniu pracy na temat „Odnawialne źródła energii” przez uczniów klas I oraz przygotowaniu propozycji logo wylosowanego parku narodowego przez uczniów klas II. Najciekawsze prace wyeksponowano na wystawce szkolnej.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2015  

W połowie maja 2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1w Lipnie im. Noblistów Polskich , odbył się Dzień Matematyki. Uroczystość miała formę zabawy. Klasy rywalizowały między sobą w konkursach.
§        plakat o tematyce matematycznej

1 miejsce-Natalia Kowalska

-wyróżnienie: Kornelia Osnowska i Mikołaj Lewandowski

                       Kamila Wichrowska i Natalia Wojciechowska

§        album dotyczący sławnej postaci ze świata matematyki

1 miejsce-Aleksandra Kamińska

- wyróżnienie: Sylwia Sikora i Joanna Wilkanowska

                        Weronika Lewandowska

§        rozwiązanie krzyżówki-gigant z hasłem końcowym
okrzyk matematyczny
 
reklama matematyki „na żywo”

Nad całością czuwała komisja konkursowa w składzie:

p. Elżbieta Kucharczyk, p. Anna Węsierska, p. Krzysztof Przybyszewski.

Pomiędzy konkursami uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program muzyczno-recytatorski o tematyce matematycznej.

 Wystąpili: Paulina Plisińska, Izabela Zawadzka, Kamil Gromada, Kasjan Kaleta,   Maciej Kamiński, Jakub Ostrowski, Krystian Szpanelewski, Karol Zawadzki.

Arkadiusz Szpankowski skomponował muzykę do piosenki wykonanej przez chór, w składzie: Monika Kolasińska, Klaudia Kopczyńska, Weronika Laskowska, Karolina i Martyna Podlińskie, Julia Rode, Wiktoria Walaszczyk.

Konferansjerami byli: Oliwia Jabłońska i Michał Trojanowski.
Obsługa techniczna: Filip Przytuła, Patryk Kruszyński.
Nad muzyczną całością pieczę sprawował p. Marek Kamiński.

Zwyciężyła klasa Ie.

 Przygotowanie, realizację i sponsorowanie nagród: p. Ewa Kowalska, p. Bożena Ostrowska,  p. Katarzyna Tomicka.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2015  

15.05.2015 r. dla uczniów uczestniczących w projekcie unijnym „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie” odbyła się wycieczka do Golubia – Dobrzynia.

45 uczestników wyjazdu pod okiem przewodnika zwiedziło zamek i muzeum zamkowe a na zakończenie wycieczki zorganizowano ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2015  

Zdrowe odżywianie

Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum otrzymali poprzez  ARR jabłka, owoce polskiego pochodzenia, które są  ogromnym zasobem witaminy C.

 
   
Dodane maj 2015  

Wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce i obowiązkowość...

Na apelu przed całą społecznością uczniowską zostali wyróżnieni uczniowie:

- ze średnią ocen co najmniej 4,50

Kasjan Kaleta, Michał Maciejewski, Maciej Kamiński, Anna Kosińska, Martyna Miedzianow, Maciej Pesta , Julia Gizińska, Natalia Biesiadowska, Lidia Zakrzewska, Oliwia Kamińska, Kacper Przybyszewski, Krystian Szpanelewski, Natalia Wiśniewska, Kamil Krzemiński, Szymon Szalkowski.

- ze 100% frekwencją

 Marcel Chełmieniewicz, Izabela Osmańska, Patrycja Bądkowska, Kasjan Kaleta, Michał Maciejewski, Martyna Podlińska, Emil Bonewicz, Daniel Madzierski, Magda Nierychlewska, Kamil Krzemiński, Dagmara Śmigielska, Agata Kalinowska

zobacz zdjęcia
   

 

 
Dodane maj 2015  

18.05.2015 r. uroczystość Święta Szkoły była poświęcona sylwetce Alfreda Nobla oraz przypomnieniu najważniejszych faktów z życia wszystkich Noblistów Polskich. To już 7 rocznica nadania szkole imienia oraz wręczenia sztandaru. Montaż słowno-muzyczny urozmaicały pokazy doświadczeń chemicznych. Głównym przesłaniem występu był apel młodzieży o pokój na świecie. Po części artystycznej wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zwyciężyli w przeprowadzonych wcześniej konkursach: „Szkolny konkurs wiedzy o Noblistach Polskich” i „Album o patronie”. Na koniec uroczystość uświetnił pokaz zwierząt egzotycznych, który wzbudził zainteresowanie uczniów.

zobacz więcej
   
Dodane maj 2015  

Piknik  dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów naszego gimnazjum. 08.05.2015 r. odbył się piknik gimnazjalny pod nazwą Gimfest. Jego celem było zachęcenie uczniów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w PG nr 1 poprzez pokazanie atutów szkoły oraz zdolności wokalnych, tanecznych i sportowych jej uczniów.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2015  
Dzień Otwartych Drzwi

29 kwietnia 2015r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi. Szóstoklasiści mieli możliwość obejrzenia humorystycznego pokazu mody nauczycielskiej oraz zwiedzania naszego gimnazjum. Pani dyrektor przedstawiła również ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016 oraz atuty Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie.

            Swoją działalność zaprezentowały: wolontariat, SU i Koło Młodych Odkrywców. Uczniowie podziwiali też pokazy sportowe i sztuki walki.

zobacz zdjęcia
   

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi
29.04.2015. (środa), z podziałem na szkoły: o 8:30 - Szkoła Podstawowa nr 2, o 9:30 - Szkoła Podstawowa nr 5, o 10:30 - Szkoła Podstawowa nr 3, program obejmuje: spotkanie z dyrekcją  i zapoznanie z ofertą szkoły, część artystyczną, zwiedzanie szkoły i pokazy sprawnościowe w sali gimnastycznej). Uczniowie z innych szkół mogą dołączyć do dowolnej  grupy.

 
 
   

Rekrutacja uczniów do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie

Pobierz podanie
 

SZKOŁA OTWARTA NA TWOJE POTRZEBY

 

 

OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

Ø       Klasy:

§  „dwujęzyczna” (z dodatkową biologią w języku angielskim),

§   humanistyczna (poszerzająca wiedzę z języka polskiego i historii)

§  matematyczno–informatyczna (ze zwiększoną liczbą godzin matematyki i informatyki),

§  sportowa (zwiększona do 10 tygodniowo liczba godzin wych. fizycznego),

§   mundurowa (z dodatkowymi zajęciami specjalistycznymi: techniki interwencyjne, edukacja dla bezpieczeństwa, samoobrona).

 UWAGA!

Do klasy sportowej i mundurowej ilość miejsc ograniczona.
Rekrutacja trwa do 15.05.2015 r.

Ø       Nauczane języki obce:

 

§  obowiązkowo:

 -język angielski w grupach o różnym stopniu zaawansowania,

- język niemiecki dla początkujących z podziałem na grupy,

§  dodatkowo - język hiszpański.
Ø   Zajęcia z wychowania fizycznego:

§ 2 godziny w systemie klasowo-lekcyjnym,

§ 2 godziny zajęć fakultatywnych do wyboru spośród następujących dyscyplin: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka siatkowa, pływanie.

A po lekcjach:
W szkole odbywają się zajęcia:

§ rozwijające uzdolnienia,

§ dydaktyczno – wyrównawcze,

§ przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego,

§ świetlicowe,

§ sportowe (różne dyscypliny),

§ historyczne,

§ koła strzeleckiego,

§ wolontariatu,

§ teatralne,

§ informatyczno – szachowe,

§ dziennikarskie,

§ z doradztwa zawodowego i wiele innych.REKRUTACJA

v  Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły.

v  Obowiązujące terminy:

-    do 15 maja 2015 r. należy złożyć dokumenty do klasy mundurowej i sportowej:

 § podanie,

 § 3  fotografie,

 § zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w klasie mundurowej
   lub sportowej,

-   do 10 czerwca 2015 r. należy złożyć dokumenty do pozostałych klas:

 §     podanie (można pobrać ze strony www szkoły lub sekretariatu),

 § 3 fotografie,

-    do 29 czerwca 2015 r. należy dostarczyć:

 § oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,

 § zaświadczenie z OKE o wynikach sprawdzianu,

 § ewentualnie (jeśli ktoś ma):

     -  zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata konkursu przedmiotowego,

     - opinię/orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

               

ZAPRASZAMY DO NAS!

TUTAJ ZNAJDZIESZ COŚ DLA SIEBIE!

 

 
   
   
Dodane kwiecień 2015  
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015
W dniach 21-23 kwietnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w  egzaminie gimnazjalnym.
zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2015  

16 kwietnia 2015 przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w „XIV Seminarium uczniowskim” w ramach „VI Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości” w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Temat seminarium: Szkice do pejzażu artystycznego, literackiego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej – o kulturoznawczej roli artystów, pisarzy, poetów Naszego Regionu.

zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2015  
13 kwietnia br. odbyło się uroczyste odsłonięcie Pomnika Obywateli Ziemi Dobrzyńskiej, pomordowanych przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni. zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2015  
25 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole XII Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny, w którym uczniowie zmagali się z dylematami ortograficznymi, walczyli o tytuł "Mistrz Ortografii 2015" - została nim Karolina Zarębska - uczennica kl.I Gimnazjum Prywatnego w Lipnie. zobacz zdjęcia
   
Dodane marzec 2015  
W dniach 20-22.03.2015 w Białymstoku odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard" w którym udział wzięła nasza uczennica - Klaudia Kopczyńska z klasy III a.
Spośród wokalistów nie tylko z naszego kraju, ale także z Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy,   jury dostrzegło talent naszej uczennicy i postanowiło przyznać jej 2 miejsce !!!
Klaudia zaśpiewała piosenkę "Szyba" z musicalu Metro
zobacz zdjęcia
   
Dodane marzec 2015  
W dn. 10-11 marca uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Pierwszego dnia uczniowie wysłuchali nauki rekolekcyjnej, którą przybyli głosić kapłani do naszej szkoły a drugiego uczestniczyli w nauce i Mszy Świętej w kościele WNMP. zobacz więcej
   
Dodane marzec 2015  

10 i 11 marca 2015r.  po raz piąty odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych. Uczniowie klas drugich zaprezentowali przygotowane projekty edukacyjne, nad którymi pod okiem nauczycieli pracowali przez 3 miesiące. Przedstawili swoje projekty koleżankom i kolegom z klas pierwszych oraz komisji, która dokonała oceny projektu.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2015  

Apel podsumowujący wyniki za I semestr r. szk. 2014/2015.
Pani dyrektor przemawiając do całej społeczności szkolnej zacytowała słowa A. Mickiewicza, który powiedział „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2014  

W dn. 12.12.2014r. wolontariat szkolny wraz z nauczycielami wych. fizycznego zorganizował charytatywny turniej piłki nożnej dla chorego Miłosza i dzieci autystycznych z naszego miasta. W turnieju wzięło 12 drużyn. I miejsce zajęła klasa IIIc, II miejsce Klasa IId i III miejsce klasa IIIb. W trakcie turnieju przeprowadzona była licytacja różnych gadżetów, kiermasz ozdób świątecznych, sprzedaż ciast i gorącej czekolady.
Wolontariusze pragną podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom którzy włączyli się w akcję.

zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2014  

Święto języków zostało ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy i Komisję Europejską w celu promowania różnorodności językowej i kulturowej w Europie. Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków (EDJ) jest ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych.

zobacz więcej
   
Dodane listopad 2014  

27 listopada odbył się w naszej szkole apel podsumowujący wyniki nauczania. Dyplomy uznania otrzymali uczniowie wyróżniający się w nauce oraz mający stuprocentową frekwencję. Natomiast uczniowie klasy mundurowej otrzymali nominacje na stopnie wojskowe. Rozstrzygnięto też konkurs na najsympatyczniejszą klasę w szkole- została nią IIIa.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2014  

18 listopada uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Stało się już tradycją, że kilka razy w roku gimnazjaliści odwiedzają gotycki Toruń. Tym razem uczestniczyli w dwóch warsztatach muzealnych w Kamienicy pod Gwiazdą oraz w Domu Podróżników Tony Halika. W czasie zajęć poznali japoński rytuał picia herbaty, przebierali się w kimona lub meksykański strój narodowy. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach sportowych na lodowisku oraz seansie w Cinema City. Dzisiaj już czekają na kolejny wyjazd...

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2014  

Ślubowanie klas mundurowych.
W tym roku ślubowanie klas mundurowych odbyło się w zaprzyjaźnionej z nami szkole, Gimnazjum nr 1 im. KEN w Ciechanowie. 7 listopada 23 naszych pierwszoklasistów z klasy mundurowej wraz z uczniami I Gimnazjum im. Emilii Plater w Płocku oraz Gimnazjum nr 1 im. KEN w Ciechanowie złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Słowa roty wypowiedzieli również przedstawiciele rodziców ze wszystkich szkół.
W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Ciechanowa p. Waldemar Wardziński, dyrektorzy gimnazjów, przedstawiciele klas mundurowych, nauczycie i rodzice. Akcentu wojskowego uroczystości i wielkich emocji dodały pokazy sprawnościowe , które wykonali uczniowie klas drugich mundurowych.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2014  

11 Listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. W naszym gimnazjum uczniowie obejrzeli w prezentację multimedialną zatytułowaną "Z kart walki o niepodległość 1795 - 1989". Była to historia walki Polaków o niepodległość od rozbiorów do 1989 roku. Gimnazjaliści przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Prezentacja przeplatana była fragmentami dokumentalnych filmów prezentujących postaci Józefa
Piłsudskiego, Lecha Wałęsy, Tadeusza Mazowieckiego i Jana Pawła II, oraz fragmenty filmów o powstaniu warszawskim, II wojnie światowej, mordzie katyńskim. Tło stanowiła muzyka Fryderyka Chopina, piosenki powstania warszawskiego i barda solidarności Jacka Kaczmarskiego. Prezentację przygotowali uczniowie klasy IIa pod kierunkiem Pani Renaty Kłudkowskiej i Pana Piotra Rygielskiego.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2014  

Poczet sztandarowy szkoły, uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w miejskich obchodach 96 rocznicy odzyskania niepodległości. W tym ważnym, historycznym dniu wszystkich mieszkańców Lipna łączyła radość bycia Polakami.
Pod Pomnikiem Niepodległości w Parku Miejskim im. Gabriela Narutowicza odbył się apel, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, zakładów pracy złożyli kwiaty.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2014  
29 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. zobacz zdjęcia
   
Dodane październik 2014  

10 października 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała montaż słowno muzyczny. Przedstawiono rys historyczny Dnia Nauczyciela i recytacje wierszy. Grupa taneczna zaprezentowała dwa tańce „Sway” i ,,Wake me up”. Niespodzianką była prezentacja multimedialna, zawierająca zdjęcia nauczycieli od początku powstania gimnazjum. Zespół muzyczny podarował Gronu Pedagogicznemu prezent w postaci piosenki, gdzie każda zwrotka opisywała pracowników naszej szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu szkolnego przekazali życzenia za wkład pracy i poświęcenie. Jak każdego roku wręczono dyplom dla najsympatyczniejszego nauczyciela. Zdaniem uczniów tytuł ten należy się pani Magdalenie Motylińskiej. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2014  

Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowali ratownicy WOPR.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2014  
Teatr Kurtyna przedstawił spektakl „Dlaczego milczeliście…” jest on syntetyczną analizą społecznego problemu przyzwolenia i tolerancji dla zjawiska patologii alkoholowej. zobacz zdjęcia
   

18.09.2014 gimnazjaliści wzięli udział w 21 edycji akcji „Sprzątania Świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!” Porządkowaliśmy osiedle Kwiatów, ulice: Górną, Dolną, Boczną i Cmentarną. Podsumowanie akcji, zorganizowanej przez PUK w Lipnie, odbyło się 19.09.2014 na Bulwarach w okolicy stawu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników gadżety, liczne konkursy oraz poczęstunek. Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce w konkursie na największą ilość selektywnie zebranych odpadów, w nagrodę otrzymali bon o wartości 100 złotych. Wzięli też udział w wielu pozostałych konkursach,  otrzymali wartościowe nagrody i dobrze się bawili.  

zobacz zdjęcia
   
Wakacje dobiegły końca. Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. zobacz zdjęcia

Rok szkolny 2014/15

 
   

Rok szkolny 2013/14

 
Dodane czerwiec 2014  

Rok szkolny 2013/14 zakończony. Rozpoczęły się upragnione wakacje. Dla niektórych to zakończony pierwszy lub drugi rok nauki w naszej szkole. Dla 116 uczniów to ukończenie gimnazjum. Szczególnie absolwentom w tym ostatnim dniu towarzyszyło wzruszenie i łzy. W patetycznym nastroju, przy dźwiękach muzyki zostali pożegnani przez młodsze koleżanki i kolegów. Na wspaniałej uroczystości wielokrotnie były wypowiadane przez nich słowa wdzięczności skierowane do dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i rodziców. To dzięki ich pomocy mogli osiągnąć tak wiele sukcesów.

zobacz więcej
   

Dodane czerwiec 2014

BAL GIMNAZJALISTÓW

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2014  

Dyplomy i wyróżnienia dla najlepszych uczniów

zobacz więcej
   
Dodane maj 2014  

16 maja 2014r. obchodziliśmy Święto Szkoły- to już szósta rocznica nadania naszej szkole imienia i sztandaru. Cała szkoła przybrała odświętny wygląd. W części oficjalnej przemawiała p. dyr. Hanna Kułak, która przypomniała historię nadania imienia i sztandaru.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2014  

Uczniowie naszej szkoły przygotowali występ artystyczny z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja. W blaskach słonecznej, majowej pogody młodzież wykonała montaż słowno
- muzyczny i staropolski taniec mazur. Dla mieszkańców miasta Lipna była to krótka, ale cenna lekcja historii.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2014  

30 kwietnia o godz. 12:00 w hali naszej szkoły rozpoczął się finał konkursu „Mam Talent”. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich lipnowskich szkół podstawowych, naszego gimnazjum oraz zespołów szkół z Karnkowa i Radomic. Honorowy patronat nad imprezą objęła Burmistrz Miasta Lipna, pani Dorota Łańcucka, która ufundowała nagrodę Grand Prix. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, m.in. pani Burmistrz, dyrektor MCK pan Arkadiusz Bejger oraz sponsorzy. Na początku wystąpiła laureatka poprzedniej edycji, Aleksandra Palczak.

zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2014  

Dzień Drzwi Otwartych

zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2014  

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w V FESTIWALU NAUKI, KULTURY I  PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, który odbył się 10 kwietnia br. w WSHE we Włocławku. Uczniowie klas I i II pod opieką p. Małgorzaty Michalskiej – Pawlak oraz p. Marka Kamińskiego zaprezentowali biogram i wiersze Władysława Izydora Brodzikowskiego – nauczyciela i poety zapisanego w dziejach Ziemi Dobrzyńskiej, Kujaw i Mazowsza.

zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2014  

15 kwietnia 2014r. młodzież przygotowała wystawę poświęconą bł. Janowi Pawłowi II przed kanonizacją.

zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2014  

9 kwietnia 2014r. młodzież gimnazjalna przedstawiła Misterium – Wspomnienia o bł. Janie Pawle II przed kanonizacją

zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2014  

25 i 26 marca 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych przygotowujących do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2014  

W ostatnich dniach marca odbyła się uroczystość Misterium Krzyża. Uroczystość ta, to refleksja nad chrześcijańską postawą każdego z nas w życiu codziennym. Miała wprowadzić nas w nastrój uroczystości wielkanocnych, po odbytych rekolekcjach. To chwila zadumy i zamyślenia nad obojętnością współczesnego człowieka w kontekście drogi krzyżowej Chrystusa.

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2014  

27 marca odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrz ortografii 2014". Tytuł zdobyła uczennica gimnazjum z Wielgiego Oliwia Złakowska.

 
   
Dodane marzec 2014  

17 marca odbyło się ogólnopolskie dyktando, które wyłoniło osoby do II etapu. Zakwalifikowały się trzy uczennice: Patrycja Kwiatkowska kl. IIIc, Aleksandra Redecka kl. IIIc, Klaudia Kołodziejska kl. Ib

 
   
Dodane marzec 2014  

Uczniowie klasy mundurowej w miejscowości Maliszewo odbywali surwiwal. Towarzyszyli im uczniowie z gimnazjum z Ciechanowa, Płocka oraz koleżanki i koledzy z LO PUL. Na łonie leśnej, wiosennej przyrody uczniowie mieli za zadanie wykazać się zaradnością i umiejętnością przetrwania w nietypowych warunkach. Aby móc przetrwać noc zbudowano wokół ogniska szałasy. Wymagało to nie lada sił. By zregenerować uczniom siły rodzice ugotowali smaczną grochówkę. Po zjedzeniu posiłku zaczęto przygotowywać ognisko. Na ognisku pieczono kiełbaski. Aby żar płonącego ognia nie wygasł pełniono nocny dyżur i dokładano drewna. Wszyscy pełni pozytywnych wrażeń, z bogactwem nowych doświadczeń wrócili do domu.

zobacz zdjęcia
   
Dodane marzec 2014  

Od stycznia 2013 r. W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie działa Klub Młodego Odkrywcy.
Opiekunami klubu są p. Małgorzata Michalska-Pawlak oraz P. Krzysztof Przybyszewski. W roku szkolnym 2013/14 na zajęcia uczęszcza 10 uczniów z klas I, II i III. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu o godz. 15.00 i mają charakter praktyczny. Uczniowie indywidualnie lub grupowo wykonują szereg doświadczeń z dziedziny chemii, fizyki i biologii. Członkowie operują najprostszymi materiałami łatwo dostępnymi i tanimi. Niektóre z doświadczeń ze względu na dostępność materiałów można powtarzać w domu lub na podwórku. W ubiegłym roku szkolnym klubowicze prezentowali eksperymenty podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole. Najbardziej spektakularne naszym zdaniem eksperymenty to: „Piana gaśnicza”, „Ogień bez użycia zapałek”, „Kameleon” i „Doświadczenie z karbidem”.

zobacz prezentację
   
Dodane marzec 2014  

Uroczysty apel z okazji podsumowania wyników w nauce za pierwszy semestr r. sz. 2013/2014. W czasie apelu zostali wyróżnieni i nagrodzeni najlepsi uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie, którzy mieli 100% frekwencję.
Najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica kl. Ia Martyna Miedzianow 5,10. Apel ten był okazją do szczególnych przeżyć dla uczniów klasy mundurowej. 13 uczniów tej klasy otrzymało z rąk dyrektora pierwszą nominację na stopień kadeta. Uzyskanie awansu nie jest rzeczą łatwą. Zgodnie z regulaminem trzeba było uzyskać wysoką średnią ocen, wykazać się odpowiednią postawą, dużym zaangażowaniem społecznym oraz aktywnością w zajęciach na obozach szkoleniowych.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2014  

Niecodzienny zawód. W książnicy miejskiej odbyła się akcja pod hasłem "Młody profesjonalista - rozmowy o przyszłości".
Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprosiła do książnicy młodego profesjonalistę oraz uczniów klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie. Było to kolejne spotkanie w ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera". Akcja ma wskazać młodym ludziom drogi do kariery, uczulić na elastyczność i zdobywanie wiedzy oraz doświadczeń w różnych dziedzinach. O tym gimnazjalistom opowiedziała Paulina Górecka psycholożka z przeszłością politechniczną a obecnie menadżerka w firmie uczącej programowania za pomocą klocków lego. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy "YouthSpark" oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2014  

IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2014  

Ferie zimowe 03.02. 2014 - 14. 02. 2014r.
Dla chętnych uczniów w czasie ferii zimowych w szkole będą odbywały się następujące zajęcia:

·       Świetlicowe – codziennie w godzinach 10:00 – 12:00

·       Sportowe – w pierwszym tygodniu ferii w godzinach 9:00 – 13:00    

·       Informatyczne – w drugim tygodniu ferii w godzinach 10:00 – 12:00    

 
   

III edycja konkursu Mam talent!”.

Organizatorem konkursu Mam talent! jest Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich.  Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Lipna, pani Dorota Łańcucka. Jest to trzecia edycja tego konkursu. Pierwsza miała miejsce 10 maja 2012 roku i wzięli w niej udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Lipna oraz uczniowie PG nr 1. Do drugiej edycji zaprosiliśmy reprezentantów sąsiednich szkół: Gimnazjum Prywatnego w Lipnie, Zespołu Szkół w Karnkowie oraz Zespołu Szkół w Radomicach.

Finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2014 roku. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca 2014 roku.

 W konkursie mogą wziąć  udział uczniowie klas IV-VI  szkół podstawowych  oraz klas I-III gimnazjum. Konkurs wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: I kategoria- szkoły podstawowe, II kategoria- gimnazjum. Najwyżej ocenione talenty otrzymają cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w obydwu kategoriach.

                        Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić się w odpowiednim terminie do organizatora oraz  wypełnić  formularz zgłoszeniowy (formularz jest dostępny w siedzibie organizatora przy ul. Szkolnej 2 w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły: www.gimnazjum1_lipno.glt.pl). Zgłoszone osoby wezmą udział w castingu, który wyłoni grupę uczestników finału. Casting odbędzie się w terminie i miejscu określonym przez organizatora po upływie terminu przyjmowania zgłoszeń. Uczestnicy zostaną powiadomieni przez organizatora telefonicznie.

             Miejsce konkursu finałowego to hala Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie. Każdemu uczestnikowi konkursu w czasie finału może towarzyszyć grupa dopingująca, rodzina, znajomi. Do oglądania finału zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Lipna.

Wszelkich informacji na temat konkursu udzielają organizatorzy pod nr tel. 607 048 395.

Prosimy o terminowe dostarczenie lub przesłanie organizatorom  kart zgłoszeniowych. Należy również przekazać organizatorom zdjęcia uczestników wraz z dokładnym podpisem (imię i nazwisko,  szkoła, klasa)oraz krótką informacją  o wykonawcy, która zostanie wykorzystana do prezentacji w czasie pokazu finałowego- prosimy przesłać je  na adres e-mail: mamtalent2014@onet.pl lub dostarczyć osobiście na płycie CD.

Dokumenty konkursu do pobrania

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

   
   
Dodane styczeń 2014  

17 stycznia 2013 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy między szkołami partnerskimi:

1.     Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji w Ciechanowie

2.     I Gimnazjum PUL im. Emilii Plater w Płocku

3.     Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich

Celem porozumienia jest: promocja i wzmacnianie idei szkół, współpraca w zakresie edukacji młodzieży, integrowanie młodzieży szkolnej.

Podpisanie porozumienia przez dyrektorów  w/w szkół nastąpiło w Ciechanowie, w obecności Prezydenta Ciechanowa  Pana Cezarego Chodkowskiego. W tej podniosłej uroczystości wzięli udział uczniowie klas mundurowych ze wszystkich  trzech gimnazjów oraz nauczyciele.

 

zobacz zdjęcia
   
Dodane styczeń 2014  

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Na terenie szkoły wolontariusze sprzedawali upieczone przez siebie ciasta, uczestniczyli w szkolnym turnieju piłki nożnej drużyn mieszanych, oraz kweście przeprowadzanej wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2013  

Boże Narodzenie 2013
Uczniowie przygotowali i przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe składając równocześnie najlepsze życzenia świąteczne wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz swoim koleżankom i kolegom. Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor i podziękowała młodzieży za przygotowanie uroczystości. Przekazała życzenia, które napłynęły do naszej szkoły z różnych instytucji oraz życzyła wszystkim zebranym radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2014.

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2013  

W 32 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju, uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi tamtego okresu na wyeksponowanej wystawce okolicznościowej.

   
Dodane grudzień 2013  

6 grudnia w piątek w naszej szkole odbyły się mikołajki. Uczniowie posiadający czapkę Mikołaja, identyfikator oraz zmienione obuwie, nie byli odpytywani przez nauczycieli. Tego dnia zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny klimat.

Jolanta Modrzyńska i Paulina Śmigielska

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2013  

Kolejny raz najlepsi gimnazjaliści zostali wyróżnieni na apelu szkolnym przez Panią Dyrektor. Wyróżnienia dotyczyły uczniów, którzy uzyskali stu procentową frekwencję na zajęciach lekcyjnych, średnią wszystkich ocen powyżej 4.0 oraz do 15 listopada nie otrzymali żadnej oceny niedostatecznej.

zobacz zdjęcia
   
Dodane grudzień 2013  

12 września nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu W-F Z KLASĄ. Celem programu jest zmiana myślenia o zajęciach wychowania fizycznego i wprowadzenie nowych sposobów prowadzenia tej lekcji. Wszystkich, którzy chcą na bieżąco śledzić nasze działania zapraszamy na naszego bloga  www.gramyzklasa.pl

 
   
Dodane listopad 2013  

14 listopada 2013 r. odbyła się debata nt. "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży". Wzięli w niej udział rodzice, nauczyciele, przedstawicie policji, organu prowadzącego szkołę oraz instytucji współpracujących ze szkołą.

zobacz więcej
   
Dodane listopad 2013  

Z okazji święta 11 listopada uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w prezentacji multimedialnej zatytułowanej "Z kart walki o niepodległość 1772 - 1889". Prezentację przygotowały uczennice klasy III c pod kierunkiem Pani Renaty Kłudkowskiej. Gimnazjaliści podczas prezentacji prześledzili długą i ciężką drogę do niepodległości, oglądając slajdy, fragmenty dokumentalnych filmów historycznych i wysłuchując pieśni patriotycznych. Dekorację uświetniającą prezentację wykonali uczniowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Michalskiej Pawlak.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2013  

12 listopada br. została zorganizowana próbna ewakuacja szkoły. W czasie niespełna 3 minut zostali wszyscy ewakuowani z obu budynków szkoły.
 

zobacz więcej
   
Dodane listopad 2013  
Festiwale religijne - sukces Klaudii Kopczyńskiej zobacz więcej
   
Dodane listopad 2013  

W dniach od 12-15 listopaba 2013 r. w MCK w Lipnie odbyła się wystawa pt "Więzienne lata Prymasa Stefana Wyszyńskiego" poświęcona 60-tej rocznicy uwięzienia ks. Kardynała. Wystawę oglądali gimnazjaliści klas III zapoznając się m.in. z życiorysem Prymasa Polski i miejscami jego uwięzienia.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2013  

10 listopada 2013 r. Ordynariusz Diecezji Włocławskiej ks. bp Wiesław Mering poświęcił obelisk dedykowany 96 ofiarom katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Pomnik znajduje się na placu kościoła pw. WNMP w Lipnie. W uroczystej Eucharystii poświęcenia obeliska pod przewodnictwem Pasterza Diecezji uczestniczyli zaproszeni parlamentarzyści i fundatorzy oraz zgromadzeni mieszkańcy Lipna i uczniowie naszego gimnazjum klasy mundurowej.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2013  

W dniach 31 października 2013 r. i 1 listopada w Uroczystości Wszystkich Świętych, uczniowie gimnazjum klasy mundurowej pełnili honorową wartę przy grobach żołnierzy, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

zobacz zdjęcia
   
Dodane październik 2013  

Dzień Edukacji Narodowej

zobacz więcej
   
Dodane październik 2013  

Ślubowanie uczniów klas I gimnazjum.
3. 10. 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów. 141 pierwszoklasistów zostało włączonych w szeregi braci gimnazjalnej. Po raz pierwszy w uroczystości uczestniczyli uczniowie klasy mundurowej, którzy do ślubowania przystąpili wspólnie z przybyłymi uczniami klasy mundurowej Gimnazjum nr 1 im. KEN w Ciechanowie.

zobacz więcej
   
Dodane wrzesień 2013  
Europejski Dzień Języków - zobacz filmową relację
   
Dodane wrzesień 2013  

25 września 2013 r. młodzież naszego gimnazjum w pielgrzymce autokarowej przybyła do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu na Diecezjalne spotkanie gimnazjalistów klas III pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bp Wiesława Meringa. Gimnazjaliści dziękowali Matce Bożej Licheńskiej za lata nauki i prosili o wstawiennictwo przed Bogiem o błogosławieństwo w dojrzałym i świadomym przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2013  

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Pani Ireny Półtorak.

28 września 2013r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej założycielce pierwszej polskiej żeńskiej drużyny piłki nożnej Pani Irenie Półtorak. Odsłonięcia tablicy dokonali: Prezes PZPN Zbigniew Boniek oraz Burmistrz Miasta Lipna Dorota Łańcucka. W uroczystości uczestniczyli m.in. syn Pani Ireny Półtorak, Wiceminister Sportu i Turystyki Grzegorz Karpiński, Prezes PZPN Zbigniew Boniek, senator Andrzej Person, posłanka Domicela Kopaczewska, Andrzej Padewski Przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2013  

27 września 2013 r. uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w lekcjach otwartych o świecie współczesnym. Zajęcia edukacyjne w swojej tematyce nawiązywały do bieżących problemów, które występują  obecnie w Europie oraz na innych kontynentach. Lekcje przeprowadzili przedstawiciele z Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2013  

23 września 2013 na boisko naszego Gimnazjum wjechał pojazd bojowy Wojska Polskiego. Uczniowie klasy mundurowej mieli okazję obejrzeć amunicję i środki bojowe używane w latach II wojny światowej takie jak pociski artyleryjskie, miny, granaty. Poznali zasady ich detonacji. Każdy mógł zasiąść za stery wozu bojowego i obejrzeć jego wyposażenie. Pokaz dla uczniów przeprowadził chorąży Radosław Balmowski z Jednostki WP 1523 w Inowrocławiu.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2013  

20 września nasza szkoła aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątania Świata”. W tym roku sprzątaliśmy pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Uczniowie naszego gimnazjum porządkowali Osiedle Kwiatów oraz ulice: Górną, Dolną, Boczną i Cmentarną. W naszej grupie wiekowej zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie na największą ilość zebranych odpadów organizowanym przez PUK w Lipnie. W nagrodę otrzymaliśmy kosz do ich segregacji.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2013  

19.09.2013 w PG nr 1 odbył się Dzień Języka Niemieckiego. Obchody rozpoczęły się przedstawieniem pt. Deutsch macht Spass, przygotowanym przez członków koła teatralnego funkcjonującego w szkole. W dalszej kolejności został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą rymowankę nt. Niemiecki to frajda. Wyróżniono 3 prace w języku polskim i 1 w języku niemieckim. Finałem imprezy były dwugodzinne warsztaty języka niemieckiego w postaci gier i zabaw dla dzieci. Poprowadziła je p. Magdalena Jurowska, lektorka Deutsch-Wagen-Tour, projektu realizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, promującego niekonwencjonalne nowatorskie metody nauczania języka niemieckiego.

zobacz zdjęcia
   
Dodane wrzesień 2013  

2 września uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli rok szkolny 2013/14

zobacz zdjęcia

Rok szkolny 2013/14

 
 

Rok szkolny 2012/13

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/14

 
Dodane czerwiec 2013  

Rok szkolny 2012/13 dobiegł końca.

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszego gimnazjum zostali wyróżnieni pochwałą i dyplomem za uzyskanie najlepszych wyników w nauce i za 100% frekwencję na zajęciach lekcyjnych.

zobacz więcej
   
Dodane czerwiec 2013  

Wspólnie z uczniami innych szkół uczestniczyliśmy w "Białym Marszu" manifestując swoją postawę wobec różnego rodzaju uzależnień i propagując zdrowy styl życia

zobacz zdjęcia
   
Dodane czerwiec 2013  

W ramach ostatniej wycieczki realizowanej w projekcie Akademia Młodych Noblistów uczestnicy projektu zwiedzali między innymi Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znajdujące się w Piwnicach koło Torunia. Jest ono ośrodkiem astronomicznym UMK w Toruniu, kształcącym studentów, a także służącym obserwacji kosmosu, badaniom naukowym, popularyzacji wiedzy o wszechświecie. Zobaczyliśmy największy w Europie radioteleskop o średnicy 32 metrów.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2013  

Uczniowie klas III w ramach projektu edukacyjnego „Akademia Młodych Noblistów” uczestniczyli w kolejnej wycieczce. Tym razem odwiedziliśmy muzeum na zamku w Kwidzynie oraz  potężną twierdzę krzyżacką w Malborku.

zobacz zdjęcia

 

 
Dodane maj 2013  

W dniach od 22 kwietnia do 10 maja w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się FESTIWAL DNIA ZIEMI. Przedsięwzięcie składało się z wielu działań rozłożonych w czasie. Jako pierwsza odbyła się kampania na temat elektrośmieci. Uczniowie z klasy I e wraz z wychowawcą przygotowali wystawkę pt: „Utylizacja elektrośmieci”. Dzięki temu cała społeczność szkolna dowiedziała się wszystkiego o odpadach elektronicznych. Od kwietnia w naszej szkole odbywa się zbiórka elektrośmieci. Każdy uczeń oraz każdy pracownik szkoły może przynieść stary, zużyty sprzęt elektroniczny i dołączyć się do działań na rzecz ochrony środowiska lokalnego. Kolejnym działaniem FESTIWALU było przygotowanie przez uczniów i sprzedaż kanapek ekologicznych. Za zebrane pieniądze zakupiono sadzonki kwiatów, które uczniowie posadzili przed szkołą. W ramach FESTIWALU przeprowadzono wiele konkursów: konkurs wiedzy ekologicznej pod hasłem „ Z przyroda za PAN BRAT”, konkurs na prezentacje multimedialne z przedmiotu biologia i chemia, konkurs na najciekawszy plakat „ Różnorodność biologiczna naszej planety”. W tym roku w naszej szkole odbył się również konkurs fotograficzny pt: „ Pierwsze oznaki wiosny”. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawce szkolnej.

 
   
Dodane maj 2013  

17 maja w piątą rocznicę nadania szkole imienia Noblistów Polskich społeczność uczniowska i nauczyciele oraz zaproszeni goście brali udział w obchodach Święta Szkoły.

zobacz więcej
   
Dodane maj 2013  

10 maja 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich po raz szósty odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

zobacz więcej
   
Dodane maj 2013  

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2013  

Odbył się apel poświęcony wynikom nauczania w II semestrze roku szkolnego 2012/13. Wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2013  

3 maja 2013 roku nasza szkoła włączyła się w organizację obchodów 222. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystościach oficjalnych mieszkańcy Lipna mieli okazję zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez nauczycieli i młodzież Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie. Gimnazjaliści ubrani w stylowe stroje zatańczyli poloneza, przedstawili krótki rys historyczny wydarzeń związanych z uchwaleniem konstytucji oraz scenkę z udziałem postaci z epoki. Swoje umiejętności zaprezentował również chór szkolny.

zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2013  
Egzamin gimnazjalny 2013 zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2013  

12 kwietnia 2013 r. w PG nr 1 w Lipnie odbył się finał konkursu „Mam Talent!”. Jest to już druga edycja.
Organizatorem konkursu jest Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich- pomysłodawcą jest pan Andrzej Grabowski, który przygotował konkurs we współpracy z polonistkami Renatą Cyranowicz i Magdaleną Błochowicz oraz członkami redakcji szkolnej gazetki, a także dzięki pomocy Miejskiego Centrum Kulturalnego.

zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2013  

SPRAWOZDANIE Z WYNIKÓW ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej „Pomoc dla Kai” informuje, że na podstawie decyzji nr WOL.5311.2.2012 z dnia 13.12.2012 roku wydanej przez Burmistrza Miasta Lipna została przeprowadzona zbiórka publiczna, która odbyła się na terenie miasta Lipna od 17 grudnia 2012 roku do 31 marca 2013 roku w formie:

- zbierania pieniędzy do puszek,

- sprzedaży cegiełek,

- dobrowolnych wpłat na konto 28 9542 0008 2001 0012 6670 0001.

Celem zbiórki była pomoc finansowa na leczenie Kai Czajkowskiej – córki Katarzyny i Leszka Czajkowskich.

1. Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła łącznie: 10316 zł i 34 gr według poniższych form zbiórki publicznej:

 

zobacz rozliczenie
   
Dodane kwiecień 2013  

Dzień Drzwi Otwartych 2013. Kolejny raz nasze gimnazjum zaprezentowało się uczniom klas VI zachęcając ich do włączenia się w społeczność gimnazjalną. Szóstoklasiści byli mile zaskoczeni tym co zobaczyli podczas prezentacji i zwiedzania.

zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2013  

Konkurs kibica „Kibicuj z klasą”

zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2013  

          21 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się VII Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt.

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

19 marca 2013r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich odbył się X Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii 2013”

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

Paulina Krzemińska - uczennica z kl. IIIa 9 marca 2013 r. została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, który był organizowany przez KPKO w Bydgoszczy. Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.

Paulina w nagrodę zostanie zwolniona z matematyczno – przyrodniczej części egzaminu uzyskując 100% wynik oraz będzie miała prawo przyjęcia do dowolnie wybranej szkoły średniej a także ocenę celującą z biologii. Nauczycielem, którzy ukierunkowywał uczennicę do konkursu była mgr Jolanta Pucińska.

 

   
Dodane marzec 2013  

Dnia 9 marca 2013 roku trzy uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w IV Edycji Konkursu Języka Angielskiego „KIERUNEK OXFORD UNIVERSITY”

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

W marcu 2013 r. nauczyciele: p. J. Zajączkowski, p. M. Kamiński, p. R. Kłudkowska, p. E. Nejman, p. M. Michalska-Pawlak razem z Komitetem Organizacyjnym i uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie włączyli się w akcję charytatywną „Pomoc dla Kai”. Zorganizowano konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną.

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

Uczniowie klasy IIIc Mateusz Jędrzejczak i Łukasz Leszczyński zajęli II miejsce w konkursie „Recykling – zrób to sam” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych  w Lipnie Spółka z o. o.

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

Uczniowie klas III realizujący projekt edukacyjny „Akademia Młodych Noblistów” uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Głównym celem wycieczki było spotkanie z dziennikarką radiową Karoliną Kamińską w ramach „Spotkań z ludźmi z pasją”.

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

Rekrutacja uczniów do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie

im. Noblistów Polskich w roku szkolnym 2013/2014

 

OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2013/14:

 

Klasy:

§  humanistyczna (z rozszerzoną ilością godzin języka polskiego i historii)

§  matematyczno – informatyczna

 (z rozszerzoną ilością godzin matematyki i informatyki)

§  usportowiona (z rozszerzoną ilością godzin wychowania fizycznego)

§  mundurowa o profilu policyjno-wojskowym z dodatkowymi zajęciami specjalistycznymi: edukacja obronna, techniki interwencyjne, samoobrona (ilość miejsc ograniczona; rekrutacja trwa do 22.04.13r.)

 

Nauczane języki obce:

 

§  Obowiązkowo:

 -język angielski 

- język niemiecki lub język francuski do wyboru

§  Dodatkowo - język hiszpański

 Zajęcia wychowania fizycznego:

§  2 godziny w systemie klasowo-lekcyjnym

§  2 godziny zajęć fakultatywnych do wyboru spośród następujących dyscyplin: piłka nożna, piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka siatkowa, unihokej/tenis stołowy, zajęcia na pływalni.

 

Zasady rekrutacji uczniów do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich

 

   Do pierwszej klasy przyjmuje się :

a) absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie szkoły,

b) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami,

c) w przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły jest większa niż liczba miejsc, którymi dysponuje szkoła kandydatów przyjmuje się wg wewnątrzszkolnych ustaleń,

d) laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty przyjmowani są niezależnie od kryteriów wymienionych wyżej.

Uczniowie, którzy zdecydują się rozpocząć naukę w naszym gimnazjum powinni złożyć dokumenty w sekretariacie szkoły w następujących terminach:

   Do 22 kwietnia 2013 r. należy złożyć dokumenty do klasy mundurowej:

 § podanie

 § 3 fotografie

 §  zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia

  Do 3 czerwca 2013 r. należy złożyć dokumenty do pozostałych klas:

 § podanie (można pobrać ze strony www szkoły lub sekretariatu)

 § 3 fotografie

 Do 2 lipca 2013 r. należy dostarczyć :

 § oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

 § zaświadczenie z OKE o wynikach sprawdzianu

 § ewentualnie (jeśli ktoś ma):

- zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata konkursu przedmiotowego,

 - opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

1. lipca 2013 r. o godz. 9.00 odbędzie się sprawdzian kompetencji z języka angielskiego.

Nieobecność ucznia na sprawdzianie jest równoznaczna z otrzymaniem przez niego 0 punktów.

Na podstawie wyników testu uczniowie będą zapisani do grup o wyższym lub niższym stopniu znajomości języka. Obecność na teście obowiązkowa.

 

4 lipca 2013 r. zostaną wywieszone ogólne wyniki rekrutacji.

 

Wzór podania o przyjęcie do szkoły
   
Dodane marzec 2013  
Rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszego gimnazjum odbyły się  5 i 6 marca. We wtorek uczniowie spotkali się na hali sportowej gimnazjum z Ks. Prałatem Henrykiem Ambroziakiem proboszczem parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Lipnie i głoszącym naukę Ks. dr Markiem Raszewskim. W środę uczestniczyli w nabożeństwie w kościele parafialnym W.N.M.P. w Lipnie zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

5. i 6. marca 2013 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych. Uczniowie klas II od listopada 2012 r. pracowali nad realizacją projektów: wybierali temat, gromadzili materiały, ustalali formy prezentacji, rozdzielali zadania między członków zespołów projektowych. Temat przewodni brzmiał „Żyję zdrowo”.

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

3 marca 2013 roku w hali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się I Charytatywny turniej Piłki Nożnej w ramach akcji „Pomoc dla Kai”.

zobacz więcej
   
Dodane marzec 2013  

W dniu 20.02.2013 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się na apelu poświęconym podsumowaniu wyników nauczania w I semestrze roku szkolnego 2012/13. Wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, na próbnym egzaminie gimnazjalnym oraz nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2013  

W dniach 14 i 15 lutego 2013 r. w kinie Nawojka odbył się spektakl z okazji walentynek pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”.

zobacz więcej
   
Dodane luty 2013  

II edycja konkursu „Mam talent”
Organizatorem konkursu „Mam talent!” jest Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich.  Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Lipna, pani Dorota Łańcucka. Jest to druga edycja tego konkursu. Pierwsza miała miejsce 10 Maja 2012 roku i wzięli w niej udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Lipna oraz uczniowie PG nr 1. W tegorocznej edycji pragniemy zaprosić do udziału  reprezentantów sąsiednich szkół: Gimnazjum Prywatnego, Zespołu Szkół w Karnkowie oraz Zespołu Szkół w Radomicach.

Finał konkursu odbędzie się 12 kwietnia 2013 roku. Zgłoszenia przyjmujemy do 07 marca 2013 roku.
W konkursie mogą wziąć  udział uczniowie klas IV-VI  szkół podstawowych  oraz klas I-III gimnazjum. Konkurs wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: I kategoria- szkoły podstawowe, II kategoria- gimnazjum. Najwyżej ocenione talenty otrzymają cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w obydwu kategoriach.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić się w odpowiednim terminie do organizatora oraz  wypełnić  formularz zgłoszeniowy (formularz jest dostępny w siedzibie organizatora przy ul. Szkolnej 2 w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły: www.gimnazjum1_lipno.glt.pl). Zgłoszone osoby wezmą udział w castingu, który wyłoni grupę uczestników finału. Casting odbędzie się w terminie i miejscu określonym przez organizatora po upływie terminu przyjmowania zgłoszeń. Uczestnicy zostaną powiadomieni przez organizatora telefonicznie.

Miejsce konkursu finałowego to hala Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie. Każdemu uczestnikowi konkursu w czasie finału może towarzyszyć grupa dopingująca, rodzina, znajomi. Do oglądania finału zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Lipna.

Wszelkich informacji na temat konkursu udzielają organizatorzy pod nr tel. 287 25 51.

Prosimy o terminowe dostarczenie lub przesłanie organizatorom  kart zgłoszeniowych. Należy również przekazać organizatorom zdjęcia uczestników wraz z dokładnym podpisem (imię i nazwisko,  szkoła, klasa)oraz krótką informacją  o wykonawcy, która zostanie wykorzystana do prezentacji w czasie pokazu finałowego- prosimy przesłać je  na adres e-mail: mamtalentlipno@wp.pl lub dostarczyć osobiście na płycie CD.

Dokumenty do pobrania

Regulamin konkursu

 

Karty zgłoszeniowe

   
Dodane luty 2013  

W pierwszą rocznicę śmierci uczniowie naszej szkoły zorganizowali wystawkę poświęconą Wisławie Szymborskiej

 
   
Dodane styczeń 2013  

VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły  14 – 18.01.2013 Publiczne Gimnazjum nr 1

 W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich już po raz ósmy odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięło udział 16 drużyn podzielonych na dwie grupy w których grano systemem każdy z każdym. Turniej zorganizowany był w  pierwszym tygodniu ferii zimowych, wzięli w nim udział chłopcy z klas I-III gimnazjum. W tym roku po raz drugi do turnieju przystąpili uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z terenu Lipna .Organizatorzy chcieli by uczniowie  szkół podstawowych  również  spędzali wolny czas w okresie ferii w sposób aktywny z korzyścią dla zdrowia i organizmu, a przy okazji mogli  poznać rówieśników z gimnazjum, poznać bazę szkoły ,atmosferę tutaj panującą ,nauczycieli uczących co miejmy nadzieję pomoże im we właściwym wyborze kolejnej szkoły w następnym etapie edukacji.

 

zobacz więcej
   
Dodane styczeń 2013  

Zajęcia organizowane w czasie ferii zimowych

W pierwszym tygodniu ferii każdego dnia;

Ø                w godz. 9.00 – 13.00 będą się odbywały rozgrywki sportowe organizowane w ramach VIII Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły

Ø                w godz. 9.00 do 11.00 będą się odbywały zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

W drugim tygodniu ferii każdego dnia;

Ø                w godz. 9.00 do 11.00 będą się odbywały zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

Ø                w poniedziałek, środę i piątek w godz. 9.00 do 11.00 będą się odbywały zajęcia w pracowni komputerowej.

Wszystkich naszych uczniów oraz uczniów klas szóstych serdecznie zapraszamy.

                                                                                  Hanna Kułak

 

 
   
Dodane styczeń 2013  
10 stycznia 2013 roku w naszej szkole uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zorganizowali koncert noworoczny połączony z licytacją na rzecz WOŚP. zobacz więcej
   
Dodane styczeń 2013  
Nauczyciele naszego gimnazjum wzięli udział w projekcie "Szlachetna Paczka".  Otrzymali podziękowanie i certyfikat drużyny "Szlachetnej Paczki". certyfikat
   
Dodane grudzień 2012  
20 i 21 grudnia 2012 r. odbyły się przedstawienia bożonarodzeniowe dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W jasełce pt. „Maleńka przyszła miłość ...” młodzież wskazała, że we współczesnym świecie, w którym ludzie są zabiegani i na wszystko brakuje czasu, to jednak człowiek jest najważniejszy. Wigilia Bożego Narodzenia skłania do zadumy, pochylenia się nad żłóbkiem i odpowiedzi na pytania jakie stawia nam Dzieciątko Jezus, Maleńka Miłość: Czy jestem człowiekiem? Jakim jestem człowiekiem? Czy w moim sercu jest miejsce na Boże Narodzenie? zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2012  

10 grudnia 2012 r. dwoje naszych uczniów zostało stypendystami stypendium Burmistrza Miasta Lipna. Stypendium naukowe zostało przyznane Szymonowi Szalkowskiemu.
Stypendium artystyczne zostało przyznane Aleksandrze Palczak

                                           Gratulacje wyróżniony składają                                                                           Dyrekcja i Grono Pedagogiczne


 
   
Dodane grudzień 2012  
Zespół uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie w składzie :Daria Kleczkowska, Klaudia Rakowska, Michał Michalski, Szymon Szalkowski, Adrian Kałmin pod opieką Ewy Itczak wziął udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko Pomorskiego we Włocławku pod nazwą „PRO-EURO - narodziny europejskich inwestycji.” zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2012  
22 listopada uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Wzięli udział w warsztatach muzealnych "Tajemnice konserwacji" i "W średniowiecznej drukarni" zorganizowanych w pięknych wnętrzach Pałacu w Wilanowie. Następnie gimnazjaliści poznawali tajniki nauki w Centrum Nauki Kopernik a wieczorem oglądali film Skyfall 007. zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2012  
76 uczniów klas trzecich biorących udział w projekcie Akademia Młodych Noblistów otrzymało pomoce dydaktyczne. zobacz więcej
   
Dodane listopad 2012  

W dniu 8 listopada odbył się apel słowno-muzyczny poświęcony 94 rocznicy odzyskania niepodległości Polski. hasło przewodnie spotkania brzmiało "Najlepszym dobrem jest wolna Ojczyzna".

zobacz więcej
   
Dodane listopad 2012  

5 listopada lipnowska biblioteka była gospodarzem spotkania z młodym profesjonalistą w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Link do przyszłości”. Gościem był: młody inspirujący profesjonalista Jakub Jakubowski. W spotkaniu uczestniczyła między innymi młodzież z  Gimnazjum Publicznego w Lipnie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak planować swoją przyszłość zawodową, uwzględniając rolę nowych technologii.
Na wstępie każdy miał za zadanie przymierzyć się do zawodu, wylosowanego z puli „zawodów przyszłości” i spróbować odnieść się do tego, czy byłby w nim dobry. Po tej wypełnionej dyskusją rozgrzewce przyszedł czas na wystąpienie młodego profesjonalisty Jakuba Jakubowskiego; artysty, grafika komputerowego, projektanta książek i prasy, animatora kultury i baristy. Kuba opowiedział młodzieży o swojej drodze do zawodu i kariery, podkreślając, jak ważne jest to, aby wybrać zajęcie, w którym wykorzystujemy swoje zdolności i które przynosi nam satysfakcję. Wspaniała atmosfera, żywy udział w dyskusji młodych ludzi, spowodowały, że spotkanie było naprawdę udane. Mamy nadzieję, że młodzież poszerzyła swoją wiedzę o współczesne mechanizmy wyboru zawodu. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem uczniów i organizatorów.

zobacz zdjęcia
   
Dodane listopad 2012  

W ramach ogólnopolskiego projektu „E-Akademia Przyszłości” uczennica Martyna Stępka godnie reprezentowała naszą szkołę uczestnicząc w Wirtualnym Kole Naukowym z matematyki.

zobacz więcej
   
Dodane październik 2012  

26 października w Prywatnym Gimnazjum  w Lipnie w związku ze Świętem Szkoły odbył się VI Przegląd Twórczości Jadwigi Jałowiec. Wzięło w nim udział łącznie 23 uczniów z wielu szkół naszego regionu: 11 uczniów szkół podstawowych oraz 12 gimnazjalistów. Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowali Łukasz Leszczyński z kl. IIIc oraz pierwszoklasistka Agata Kalinowska. Możemy być dumni, że Łukasz zajął trzecie miejsce. Po ogłoszeniu wyników jury podkreśliło, że wybór zwycięzców był naprawdę trudny ze względu na wysoki poziom umiejętności uczestników. Na pierwszym i drugim miejscu znaleźli się reprezentanci gospodarzy oraz gimnazjum w Chrostkowie. Warto jeszcze wspomnieć, że Łukasz brał udział w tym przeglądzie po raz drugi, a w zeszłorocznej edycji otrzymał wyróżnienie.

zobacz
   
Dodane październik 2012  

Pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistę.

zdjęcia
   
Dodane październik 2012  

W dniu 20 października uczennica Aleksandra Palczak zajęła I miejsce w V Oriońskim Festiwalu Piosenki we Włocławku.

 
   
Dodane październik 2012  

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się akademia, w której uczestniczyła  Burmistrz naszego miasta Pani Dorota Łańcucka. Pani Burmistrz złożyła życzenia całemu gronu pedagogicznemu naszej szkoły. Uczniowie symbolicznym kwiatkiem podziękowali nauczycielom za ich trudną pracę.

zdjęcia
   
Dodane październik 2012  

15.10.12r. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w koncercie zespołu rokowego „ Na ostatnią chwilę”. Mogli przekonać się na własne oczy poprzez zabawę i animację jak trudno podejmować właściwe życiowe wybory. Zespół do wspólnej zabawy zaprosił młodzież z myślą, że wielu młodych ludzi zada sobie pytanie „Czy warto się zabijać”.

zdjęcia
   
Dodane październik 2012  

10.10.2012 r. w auli szkolnej odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas drugich pt. „Bumerang”. Spektakl przygotował teatr „Kurtyna”. Podejmował on problematykę przemocy (cyberprzemocy) osiągania satysfakcji poprzez psychiczne dręczenie osób słabszych, z drugiej strony przedstawiał problem picia alkoholu przez młodzież. Opowiadał historie nastoletniej Oli, silnej przebojowej dziewczyny, której codziennym zajęciem jest ośmieszanie innych uczniów poprzez umieszczanie zdjęć z prywatnych spotkań oraz tych przerobionych na potrzeby zabawy. Przedstawienie „Bumerang” poruszało temat godności człowieka i szacunku do innych ludzi zwracało uwagę społeczności szkolnej na narastający problem cyberprzemocy. Szantażowania i poniżania ludzi poprzez rozpowszechnianie w sieci obraźliwych treści. Ostrzegało również przed zawieraniem przypadkowych znajomości i pokazywało tragiczne w skutkach konsekwencje picia alkoholu.

 
   
Dodane październik 2012  

Uczniowie uczestniczący w projekcie „Akademia Młodych Noblistów” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego otrzymali zestawy materiałów piśmienniczych.

 

 
Dodane wrzesień 2012  

Dnia 14.09.2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „ Sprzątanie świata” organizowanej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie. Sprzątaliśmy teren Osiedla Kwiatów, ulice: Boczną, Dolną, Górną i Szkolną. Publiczne Gimnazjum zajęło I miejsce w projekcie „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę” realizowanym przez wszystkie szkoły i przedszkola miasta Lipna . Zakończenie tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” miało miejsce na terenie Przedszkola nr 4 w Lipnie, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom projektu oraz degustowano grochówkę i kiełbaski.

 
   
Dodane wrzesień 2012  
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13 zdjęcia

Rok szkolny 2012/13

 

 

Rok szkolny 2011/12

 
Dodane sierpień 2012  

53 uczniów z klas drugich w dniach 6 - 11. 08. 2012 r. nieodpłatnie uczestniczyło w letnich laboratoriach w Turawie.

zobacz więcej
   
Dodane czerwiec 2012  

Wykaz podręczników do klasy I - III w roku szkolnym 2012/ 2013

wykaz podręczników
   
Dodane lipiec 2012  

29 czerwca br. 148 uczniów klas trzecich opuściło mury Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie. W tych ostatnich chwilach nie zabrakło wielkich emocji, a nawet łez.

 

zobacz więcej
   
Dodane czerwiec 2012  

04.06.2012r. odbył się apel, na którym Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1  w Lipnie      im. Noblistów Polskich Hanna Kułak i Rada Pedagogiczna udzieliła pochwały i wręczyła dyplomy uczniom za uzyskiwanie wysokich wyników w nauce i przykładną postawę, według następujących kryteriów:                                                                                                                                          

1. Na semestr średnia co najmniej 4.75,                                                                                                       
2. Zachowanie bardzo dobre lub wzorowe                                                                                                   
3. Duża aktywność na rzecz szkoły.

zobacz więcej
   
Dodane czerwiec 2012  

25 maja br. w  ramach  projektu Akademia Młodych Noblistów w Garncarskiej Wiosce w Kamionce k. Nidzicy odbył się festyn naukowy. Gościem honorowym imprezy był prezydent RP. Bronisław Komorowski.

zobacz więcej
 
Dodane czerwiec 2012  

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole mecz piłki nożnej między reprezentacją uczniów a nauczycieli towarzyszyło mu duże zainteresowanie a spotkanie było bardzo emocjonujące. Obie drużyny zasłużyły na duże słowa uznania.

zobacz więcej
 
Dodane maj 2012  

Uczniowie realizujący projekt Akademia Młodych Noblistów brali udział w kolejnej wycieczce w ramach projektu. Miastem, które odwiedzili była Warszawa. W ramach wycieczki uczestnicy zwiedzili Belweder, Łazienki Królewskie, Stare Miasto oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Obiad zjedli w podziemiach ultranowoczesnego gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Centrum Rozrywki Hulakula.

zobacz więcej
 
Dodane maj 2012  

17. 05. 2012r. w czwartą rocznicę nadania imienia i wręczenia sztandaru Szkoła obchodziła swoje święto. W tym roku uroczystości zostały poświęcone niedawno zmarłej noblistce Wisławie Szymborskiej.

zobacz więcej
 
Dodane maj 2012  

15 maja 2012 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich po raz piąty odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

zobacz więcej
 
Dodane maj 2012  

Konkurs „Mam talent!” We wrześniu bieżącego roku szkolnego rozpoczęły się prace do przygotowania I edycji konkursu „Mam talent”. Pomysłodawcami tej imprezy byli opiekunowi gazeta szkolna pt. „Gimzeta za Pół Zeta”, którą kierują pan mgr Andrzej Grabowski oraz pani mgr Renata Cyranowicz. Organizacyjnie konkurs przygotowany został przez opiekunów gazety, panią mgr Magdalenę Błochowicz, panią mgr Renatę Moderską oraz klasę III „c”. Dyrektor naszego gimnazjum pani mgr Hanna Kułak również wsparła organizacyjnie całą imprezę.

zobacz więcej
 
Dodane kwiecień 2012  
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 zobacz zdjęcia
   
Dodane kwiecień 2012  
DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH W GIMNAZJUM
19 kwietnia w naszym gimnazjum odbył się Dzień Otwarty. Szóstoklasiści ze wszystkich lipnowskich szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną gimnazjum oraz zwiedzić budynek szkoły.
zobacz więcej
 
Dodane kwiecień 2012  
IX Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrz Ortografii 2012”. zobacz więcej
 
Dodane kwiecień 2012  
Misterium poświęcone II rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2012  
Z okazji 7 rocznicy śmierci Jana Pawła II uczniowie przygotowali dekoracją i wystawę albumów o Papieżu Polaku.

 
 
Dodane kwiecień 2012  

W dniu 28 marca 2012 r. uczniowie z kl. III c, należący do kółka religijnego „Eucharystia –obecność Jezusa w Kościele” przedstawili społeczności szkolnej naszego gimnazjum Misterium Wielkopostne.

zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2012  

Magdalena Mańkowska uczennica kl IIIb 15 marca 2012 r. została laureatem IX Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie wzięło udział ok. 2000 uczniów z województwa kujawsko - pomorskiego. Do ostatniego zakwalifikowało się 70 uczestników a tytuł laureata zdobyło 13 gimnazjalistów. Magdalena Mańkowska zostanie zwolniona z części egzaminu, ma prawo przyjęcia do dowolnie wybranej przez siebie szkoły średniej oraz ocenę celującą z przedmiotu. Opiekunem uczennicy w przygotowaniach do konkursu był mgr Piotr Rygielski.
Gratulujemy!

 

   
Dodane kwiecień 2012  

21.03.2012 r. w naszym gimnazjum odbył się VI Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt.

zobacz więcej
 
Dodane marzec 2012  

Zgodnie z założeniami nowej reformy programowej, każdy uczeń gimnazjum ma obowiązek realizacji projektu edukacyjnego i zaprezentowania go. Drugoklasiści w grupach 3-5 osobowych realizowali przez 3 miesiące projekt. Temat przewodni w tym roku był następujący "Z ekologią za pan brat".

zobacz więcej
 
Dodane marzec 2012  
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE "WIELKANOC TUŻ TUŻ" zobacz więcej
 
Dodane marzec 2012  

9 lutego 2012 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny. W I części- etapie szkolnym wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy pisali dyktando.

W konkursie zwyciężyli:

1. Patrycja Grębicka kl. III a

2. Wioletta Głowacka kl. III a

3. Ewelina Ośmiałowska kl. III b

Uczennice wezmą udział w II etapie - Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz  Ortografii 2012  ”, który odbędzie się w naszej szkole 20 marca 2012 r.

 
 

 

Dodane marzec 2012  
VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły zobacz więcej
 
Dodane luty 2012  
Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego. zobacz więcej
   
Dodane luty 2012  

Projekt pod tytułem "Rozwiązanie problemu komunikacyjnego w mieście Lipnie" otrzymał wyróżnienie w województwie kujawsko - pomorskim.
Projekt wykonali następujący uczniowie: Lidia Kleczkowska, Klaudia Nowakowska, Arkadiusz Delega, Mateusz Jędrzejczak, Joanna Kamińska, Marta Olsztyńska, Sylwester Piotrowski, Brajan Prykowski, Martyna Stępka, Patryk Suski, Szymon Zagajewski.
Opiekunem projektu była pani mgr Barbara Wacławiak

zobacz dyplom
   
Dodane luty 2012  

1 lutego 2012 r. świat obiegła smutna wiadomość o śmierci wielkiej Polki Wisławy Szymborskiej, laureatki literackiej nagrody Nobla.

zobacz więcej

 

Dodane styczeń 2012  

8 stycznia, jak co roku od dwudziestu lat grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszego gimnazjum bardzo licznie włączyli się do tej szczytnej akcji.

zobacz więcej
 
Dodane styczeń 2012  

Boże Narodzenie 2011.
Wolontariat szkolny wraz z zespołem wolontariuszy przygotował przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jezus-sens życia”. W dniu 21.12.11 wolontariusze wystąpili dla nauczycieli i zaproszonych gości, a w dniu 22.12.11 jasełka obejrzeli uczniowie gimnazjum.
6.01.12 w Święto Trzech Króli wolontariusze przybliżyli przesłanie bożonarodzeniowego przedstawienia parafianom, na mszach o godz. 10:00 i 11:30 w kościele pw. W.N.M.P. Scenariusz i scenografię przygotowały p. M. Motylińska i p. A. Węsierska, opiekę nad częścią muzyczną sprawował p. J. Zajączkowski.

zobacz zdjęcia
 
Dodane grudzień 2011  

Kiermasz świąteczny. W dniach od 13-16 grudnia szkolny wolontariat przeprowadził kiermasz oferując kartki, sianko, i ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze przeznaczono dla chorej Kai. Za dar serca wszystkim uczestnikom dziękujemy.

zobacz zdjęcia
 
Dodane grudzień 2011  

Trzydzieści lat temu w nocy z 12/13 grudnia 1981 r. na terenie Polski wprowadzony został przez ówczesne władze komunistyczne stan wojenny. O kolejnej rocznicy tego wydarzenia przypomniała tablica informacyjna wykonana przez uczniów.

 
Dodane grudzień 2011  

W dniach 7-9 grudnia uczniowie trzecich klas pisali próbny egzamin gimnazjalny w nowej formule. Składał się z pięciu a nie jak dotychczas z trzech części. Pierwszego dnia gimnazjaliści najpierw rozwiązywali test z WOS i historii....

zobacz więcej
 
Dodane grudzień 2011  

W dzień Św. Mikołaja odbył się w szkole monodram pt. "Lament paranoika", w wykonaniu Marcina Jaworskiego, autorstwa Adama Piekarzewskiego, w reżyserii Anny Sawickiej - Borkowicz.

zobacz zdjęcia
 
Dodane grudzień 2011  

84 drugoklasistów, biorących udział w projekcie Akademia Młodych Noblistów 28.11.2011r.otrzymało segregatory wraz z notatnikami. Wszyscy uczniowie cieszą się bardzo, że mogą jako nieliczni w województwie brać udział w tym projekcie.

zobacz zdjęcie
 
Dodane grudzień 2011  

W czwartek, 24 listopada wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami p. M. Motylińską i p. A. Węsierską zorganizowali dyskotekę andrzejkową. To była naprawdę świetna zabawa. Królowała muzyka, wesołe pląsy, andrzejkowe wróżby, gorące gofry! Opiekę sprawowali wychowawcy klas II. Zebrane środki zostaną przekazane na upominek mikołajkowy dla chorej córeczki p. K. Czajkowskiej - nauczycielki naszej szkoły.

zobacz więcej
 
Dodane grudzień 2011  

W dniu 1.12.2011r. odbył się Dzień Języków Obcych. Uroczystość rozpoczęła się hymnem europejskim, odśpiewanym w różnych językach. Kolejnym punktem było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” z elementami wypowiedzi w językach obcych. Następnie wysłuchaliśmy wierszy i piosenek w języku: rosyjskim, niemieckim, angielskim.

zobacz więcej
 
Dodane listopad 2011  

23 listopada uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wyprawa miała charakter sportowy. Młodzież prze dwie godziny szlifowała swoje umiejętności łyżwiarskie na lodowisku.

zobacz więcej
 
Dodane listopad 2011  
16 listopada odbyło się w naszym gimnazjum spotkanie z policjantem zorganizowane dla uczniów klas drugich. zobacz więcej
 
Dodane listopad 2011  
11 listopada to największe święto poświęcone odzyskaniu przez Polskę niepodległości. zobacz więcej
 
Dodane listopad 2011  
V Przegląd Twórczości Jadwigi Jałowiec w Gimnazjum Prywatnym nr 1 w Lipnie zobacz więcej
 
Dodane październik 2011  
Tradycją Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich jest coroczne pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. W tym roku odbyło się ono 26 października 2011 roku. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, rodzice oraz przedstawiciele klas drugich i trzecich zobacz więcej
 
Dodane październik 2011  

19-go października 2011 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczniowie naszego gimnazjum zwiedzili Belweder gdzie wysłuchali opowiadania o życiu i karierze wojskowej J. Piłsudskiego

zobacz więcej
 
Dodane październik 2011  

 5 października 2011r. o godz. 10.40 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyła się ewakuacja społeczności szkolnej w związku z ćwiczeniami obronnymi KOBRA 2011.

zobacz więcej
 
Dodane październik 2011  

Dzień Edukacji Narodowej.
14. 10. 2011r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła p. dyr. Hanna Kułak, która po serdecznym przywitaniu gości wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Głos zabrali również ksiądz prefekt M. Budkiewicz i przewodnicząca Rady Rodziców pani W. Gębarska.

zobacz więcej
 
Dodane październik 2011  

23 i 24 września 2011 r. 84 drugoklasistów uczestniczących w projekcie Akademia Młodych Noblistów  wzięło udział w warsztatach „Klucz do sukcesu”. Warsztaty były prowadzone w mało licznych grupach przez doradców zawodowych

zobacz więcej
 
Dodane wrzesień 2011  

"Sprzątanie Świata" W dniach 14-16 09.2011r uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w corocznej akcji, sprzątając wyznaczone tereny. Gimnazjaliści zajęli II miejsce w konkursie na ilość zebranych śmieci. Zakończenie odbyło się na terenie parku.

 
   
Dodane wrzesień 2011  

Dnia 7 i 8 września 102 uczniów klas drugich z P. G. nr 1 w Lipnie w ramach projektu Akademia Młodych Noblistów obejrzało w Toruniu prelekcję "Zostań Noblistą". Była to innowacyjna prelekcja o dokonaniach najwybitniejszej kobiety, która otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, a także jedynym uczonym w historii uhonorowanym tą nagrodą w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych. Prelekcja była opowieścią o małżeństwie Piotra i Marii Curie. Scenariusz oparty został na biografii Marii Skłodowskiej - Curie, której postać jest szczególnie bliska naszej społeczności uczniowskiej , gdyż jest jednym z patronów szkoły. Połączenie filmu, muzyki, gry aktorskiej Marcina Kiszluka i Soni Jachymiak, wykładu i doświadczeń sprawiła, że młodzież z uwagą i wielkim zaciekawieniem oglądała spektakl.

 
   
Dodane wrzesień 2011  

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12

 

 

Rok szkolny 2011/12
 
Rok szkolny 2010/11

 

Wykaz podręczników dla uczniów klas I-III gimnazjum

 
   

Zasady rekrutacji w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich

1.     Do pierwszej klasy przyjmuje się :

a)     absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie szkoły,

b)    na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami,

c)     w przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły jest większa  niż liczba miejsc, którymi dysponuje szkoła kandydatów przyjmuje się wg wewnątrzszkolnych ustaleń,

d)    laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim organizowanych przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty przyjmowani są niezależnie od kryteriów wymienionych wyżej.

 Uczniowie, którzy zdecydują się rozpocząć naukę w naszym gimnazjum powinni złożyć w sekretariacie szkoły:

 • do 31 maja 2011 r.

-         podanie wg niżej zamieszczonego wzoru,

-         3 zdjęcia,

-         opinię lub orzeczenie z poradni psychologiczno – pedagogicznej (jeśli jest w posiadaniu),

 • do 28 czerwca 2011r.

-         oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,                              

-         oryginał zaświadczenia z OKE o wyniku sprawdzianu.

 • 24 czerwca 2011 r. o godz. 9.00

                        zostanie przeprowadzony test kompetencji z języka angielskiego.

Na podstawie wyników testu uczniowie będą zapisani do grup o wyższym lub niższym stopniu znajomości         języka. Obecność na teście obowiązkowa.

 • 29 czerwca 2011 r.

                        zostaną wywieszone ogólne wyniki rekrutacji.

Wzór podania dla uczniów ubiegających się o przyjęcie do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie

POBIERZ PODANIE
   
Dodane czerwiec 2011  

Zakończyliśmy bardzo pracowity rok szkolny 2010/2011. Najbardziej wyróżniający się uczniowie w różnych dziedzinach otrzymali nagrody i wyróżnienia. Tradycyjnie wyróżniono najlepszego absolwenta gimnazjum. W roku szkolnym 2010/11 została nim Aleksandra Rygielska z klasy IIIa. Zaproszeni goście gratulowali najlepszym i życzyli wszystkim gimnazjalistom radosnych i bezpiecznych wakacji.

zobacz więcej
   
Dodane czerwiec 2011  

   26 maja 2011 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Lipnie po raz czwarty odbył się  Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

zobacz więcej
 
Dodane maj 2011  
    Kolejna wycieczka uczniów klas pierwszych w ramach projektu Akademia Młodych Noblistów. Tym razem celem naszej wycieczki był Płock. zobacz więcej
   
Dodane maj 2011  

17 maja 2011 r w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich odbyła się uroczystość z okazji 3 rocznicy nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru.

 
zobacz więcej
   
Dodane maj 2011  

Dnia 9.05.11 uczniowie wolontariatu szkolnego przygotowali montaż słowno muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II pt. "Kawiarniane wspomnienia o naszym błogosławionym" Młodzież wspominała o wielkim poczuciu humoru, umiłowaniu Ojczyzny, gór oraz młodzieży przez Ojca świętego. Nie zabrakło ulubionej "Barki" a także degustacji słynnych kremówek. Można było również obejrzeć wystawę prac poświęconych błogosławionemu Janowi Pawłowi II, której autorami byli uczniowie naszej szkoły. Nad całością opiekę sprawowały p. M Motylińska, p. W. Krzysztoforska oraz p. A Węsierska.

zobacz zdjęcia
   
Dodane maj 2011  

W dniu 4.05.2011 odbył się apel z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miał on formę multimedialnej prezentacji. Został przygotowany i zaprezentowany przez uczennice Aleksandrę Tomczak z kl. IIc i Milenę Wiśniewską z klasy IIIb pod opieką p. Jolanty Michalskiej

 
   
Dodane maj 2011  

W dniu 6. 05. 2011r. w hali gimnastycznej naszej szkoły odbył się I etap konkursu ekologicznego „Przekażmy dzieciom czysty świat – segregujmy odpady”. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie.

zobacz więcej
 
Dodane kwiecień 2011  

W dniu 26-30 kwietnia 2011r., wierni parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Lipnie gromadzili
się w kościele na godzinnym czuwaniu zakończonym Apelem Jasnogórskim przed beatyfikacją Jana Pawła II. W dniu 27 kwietnia 2011r. w kościele podczas modlitewnego czuwania od godz. 20.00 do 21.00 gimnazjalistki z klasy IIc - Lewandowska Maria, Markowska Adrianna - przygotowały i przedstawiły prezentację multimedialną pt.: "Jan Paweł II naszym darem" pod kierunkiem katechetki Elżbiety Nejman. Przybliżenie wiernym postaci sługi Bożego Jana Pawła II, jego nauczania i myśli wprowadziły w atmosferę modlitwy i zadumy nad naszym życiem i postępowaniem. Czuwanie zakończyło się wspólnym odnowieniem koronki do miłosierdzia Bożego i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
Elżbieta Nejman

 
   
Dodane kwiecień 2011  
Pierwszoklasiści z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie uczestniczą w trzyletnim projekcie Akademia Młodych Noblistów zobacz więcej
   

   
Dodane kwiecień 2011  
W ramach laboratorium języka angielskiego Młode Noblistki przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów i koleżanek. Z okazji dnia świętego Patryka przeprowadziły zajęcia o Irlandii, jej tradycjach, patronie i symbolach. zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2011  

W dniu 6.04.2011r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się Dzień Otwarty. Szóstoklasiści z lipnowskich szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną gimnazjum......

zobacz więcej
 
Dodane kwiecień 2011  
V WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT zobacz zdjęcia
Dodane kwiecień 2011  

29 i 30 marca 2011 br. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych przez uczniów klas drugich.

zobacz więcej
 
Dodane kwiecień 2011  

W dniu 5.04.2011r. gimnazjaliści klasy IIa i IIc przedstawili Misterium Wielkopostne dla społeczności  szkolnej.  

zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2011  

W dniu 29, 30 marca 2011r. młodzież gimnazjalna uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych.

zobacz więcej
   
Dodane kwiecień 2011  

24 marca 2011 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrz Ortografii 2011”

zobacz więcej
   
Dodane luty 2011  

Już po raz szósty w Publicznym Gimnazjum nr 1 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły

zobacz więcej
 
Dodane styczeń 2011  

21 grudnia 2010 roku uczniowie mogli obejrzeć imprezę wigilijną pt. „Merry Christmas wszystkim wokół”,

zobacz więcej
   
Dodane grudzień 2010  

Dnia 19. 11. 2010 roku szkoła gościła przedstawiciela wydawnictwa PEARSON Longman panią Sylwię Olszewską. Przeprowadziła ona tzw. lekcję słownikową w klasach I „a”, „b” i II „b”. Pani Sylwia podkreśliła zalety słownika współczesnego, jako idealnego narzędzia zarówno dla rozpoczynających naukę j.angielskiego, jak również dla osób na poziomie mniej lub bardziej zaawansowanym.
 

zobacz więcej
 
Dodane listopad 2010

Akademia Młodych Noblistów jest trzyletnim projektem skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. 
Celem projektu jest wdrożenie ponadregionalnych programów rozwijania umiejętności uczniów w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych przez 3 lata szkolne, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, technik informacyjno-komunikacyjnych (ICT), języków obcych na poziomie gimnazjalnym. Program jest  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nasze gimnazjum zgłosiło chęć uczestnictwa w projekcie i zostało do niego zakwalifikowane. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali zestawy pomocy, które będą wykorzystywali podczas jego realizacji.


zobacz więcej
 
Dodane listopad 2010  
Gdy wolności nadszedł czas. Z okazji 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się apel . Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej przybliżając najważniejsze wydarzenia historyczne. Utwory mówione przeplatane były pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru. zobacz więcej
 

Dodane listopad 2010

 
Wygrała w Budapeszcie. Udział w XII Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu "Węgierskie zabawy" przyniósł sukces Monice Kruszyńskiej, która została jego zwyciężczynią. W konkursie brali udział wykonawcy z Ukrainy, Mołdawi, Rosji, Polski i Węgier. Monika jest uczennicą klasy IIIe naszego gimnazjum i jednocześnie uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia we Włocławku - uczy się gry na skrzypcach.
 
Dodane listopad 2010  

Rada Miasta Lipna przyznała stypendia uczniom lipnowskich szkół. Wśród nich stypendia otrzymały dwie uczennice naszej szkoły. Nasi stypendyści to: Palczak Aleksandra kl. Ic i Kruszyńska Monika kl. IIIe.

 
 
Dodane listopad 2010  

Paweł Zaborowski Mistrzem Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Uczeń naszego gimnazjum Paweł Zaborowski zdobył pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Wcześniejsze osiągnięcia:
rok szkolny 2008/2009 :   I miejsce w powiecie w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców szkół gimnazjalnych, II miejsce w powicie w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców szk. .gimn.(drużyna), udział w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych chł. sz.gimn. rok szkolny 2009/2010 :   I miejsce w powiecie w Indywidualnych Biegach Przełajowych chł. szk. gimnazjalnych, I miejsce w powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych chł. szk. gimn. (drużyna) VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych chł.szk. gimn.             VIII miejsce w Finale Wojewódzkich w Sztafetowych Biegach Przełajowych chł.sz.gimn.(drużyna)
rok szkolny 2010/2011     I miejsce w powiecie w Indywidualnych Biegach Przełajowych chł. szk. gimnazjalnych, I miejsce w powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych chł.szk. gimn.(drużyna) XII miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych chł.szk..gimn.(drużyna)

Gratulujemy i życzymy
dalszych sukcesów
 

 
Dodane październik 2010  

W dniu 22 października 2010 roku odbył się w naszej szkole ,, Dzień Języków Obcych '' .
W tym uroczystym dniu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami języków obcych przygotowali część artystyczną oraz quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych, oraz francuskojęzycznych.

zobacz więcej
 
Dodane październik 2010  

     14. października to dzień szczególny – Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu każdy z nas kieruje wiele ciepłych słów w stronę swoich pedagogów. Nie brakuje kwiatów i uścisków, które są wyrazem wdzięczności płynącej z serc uczniów, dla których praca ich nauczycieli jest czymś wyjątkowym.

zobacz więcej
 
Dodane październik 2010  

27 września ogłoszono w szkole wybory na przewodniczącego samorządu .
W dniach 1-14 . 10 . 10 r. trwała w szkole kampania wyborcza . 13.10 10 r. odbyło się w szkole zebranie z przewodniczącymi klas , na którym kandydaci na przewodniczącego przedstawili swoje programy wyborcze.
15.10.10 r. przeprowadzono w szkole wybory.
Kandydowali :
-Milena Wiśniewska i Klaudia Sosińska z kl. III b,
-Alicja Sobolewska i Aneta Lewandowska z kl. III c.

Wygrały  Milena Wiśniewska i Klaudia Sosińska z kl. III b , a zastępować je będą  Alicja Sobolewska i Aneta Lewandowska z kl. III c

 
 
Dodane październik 2010  
Dnia 6 października 2010 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Wydarzeniu temu towarzyszył niecodzienny nastrój. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły, po czym p. Dyrektor Hanna Kułak dokonała uroczystego pasowania przedstawicieli uczniów klas pierwszych. zobacz więcej
 
Dodane październik 2010  

W dniu 5 października 2010r. o godz. 10.30 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyła się próbna ewakuacja społeczności szkolnej.
Ewakuacja polegała na szybkim i zorganizowanym przemieszczeniu uczniów, nauczycieli pracowników administracji i obsługi  z miejsc, w których przebywanie mogło by zagrażać ich życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych.

zobacz więcej
 
Dodane wrzesień 2010  

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2010/11 uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum przystąpią do realizacji projektu e-Akademia Przyszłości. Nasze Gimnazjum zostało  zakwalifikowane jako jedno z 11 w województwie i jedno z 200 w Polsce do udziału w powyższym projekcie. To ponadregionalny program rozwijania kompetencji kluczowych . Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu będzie trwała  przez 3 lata  do roku szk. 2012/2013.

Celem Projektu jest kształtowanie następujących kompetencji kluczowych;

-         porozumiewania się w języku ojczystym,

-         porozumiewania się w językach obcych,

-         kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo – techniczne,

-         kompetencje informatyczne,

-         umiejętność uczenia się,

-         kompetencje społeczne i obywatelskie,

-         inicjatywność i przedsiębiorczość

 Projekt będzie realizowany podczas zajęć z matematyki, fizyki, biologii, geografii, j. angielskiego, informatyki i wos.
Uczniowie będą mogli samodzielnie lub pod opieką nauczycieli korzystać  z jednostek  e –learningowych, komunikować się z biorącymi udział w Projekcie rówieśnikami z całej Polski, nauczyciele będą mogli sprawdzać na bieżąco postępy w nauce i zaangażowanie uczniów.

Udział szkoły w projekcie pozwala na osiągnięcie wielu korzyści szczególnie przez uczniów. Projekt stwarza między innymi nowe możliwości w zakresie:

 • Pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych (e-learningu),

 • pozwala na równy start dla tych, którzy do tej pory mieli słabsze wyniki w nauce,

 • szczególnie uzdolnionym stwarza możliwość na rozwój zainteresowań dzięki współpracy z uczelniami wyższymi,

 • poprawy jakości pracy szkoły poprzez upowszechnienie nowoczesnych narzędzi nauczania,

 • poprawy efektywności kształcenia dzięki wprowadzeniu atrakcyjnych form nauczania i ciekawych materiałów dydaktycznych,

 • zbudowania systemu wspierającego uczniów osiągających słabsze wyniki,

 • zbudowania systemu wspierającego uczniów wybitnie uzdolnionych,

 • wzrostu prestiżu szkoły dzięki podniesieniu kwalifikacji nauczycieli i zwiększeniu efektywności kształcenia,

 • wykorzystania w procesie dydaktycznym tablicy interaktywnej przekazanej szkole w ramach Projektu.

 • Pierwszym krokiem dotyczącym projektu było przeszkolenie nauczycieli w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych, wykorzystywania w kształceniu metody projektów oraz  e-learningu. Nauczyciele uczestniczący w projekcie odbyli w okresie wakacji szkolenie i zostali wyposażeni w materiały edukacyjne i netbooki. Szkoła otrzymała tablicę interaktywną i projektor multimedialny, narzędzia niezbędne do realizacji projektu.

   

  e-Akademia Przyszłości

   
  Dodane wrzesień 2010  
  1 września o godzinie 9.30 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.2010/2011. Naukę w gimnazjum kontynuować będzie  499 uczniów, w kl I - 164, kl II - 172, kl III - 163.


   

   
     

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011 dla klas I-III

   
   
   

  Rok szkolny 2009/10

  Dodane czerwiec 2010  

  Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

  zobacz więcej
   
  Dodane czerwiec 2010  
  Dzień Dziecka - Dzień Sportu zobacz więcej
   
  Dodane maj 2010  
  Już po raz dziewiąty w historii szkoły odbył się egzamin gimnazjalny, który zdawało 178 uczniów klas trzecich.  27 kwietnia  2010 r.  odbył się egzamin z części humanistycznej, następnego dnia odbył się egzamin z części matematyczno – przyrodniczej, 29 kwietnia 2010 r.  uczniowie pisali egzamin z języka obcego nowożytnego. Egzamin z języka angielskiego pisało 158 gimnazjalistów, 20 zaś z języka francuskiego.

  To był wyjątkowy egzamin, który pozostanie w pamięci na zawsze nie tylko zdających, ale także dyrekcji, wszystkich nauczycieli i rodziców.

   
   
  Dodane maj 2010  
  Dzień  17 maja 2010 r. Święto Szkoły, mino smutnej, deszczowej pogody był bardzo uroczysty i radosny. zobacz więcej
   
  Dodane maj 2010  
  Festiwal języków obcych zobacz więcej
   
  Dodane maj 2010  

  Dnia 11 maja 2010r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich po raz trzeci odbył się Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

  zobacz więcej
   
  Dodane kwiecień 2010  

  W dniu 12 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w apelu poświęconym pamięci ofiar tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć ofiar tragedii.

   

   

     
     

  Zasady rekrutacji

  do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich

  1. Do pierwszej klasy przyjmuje się :

  a)      absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie szkoły,

  b)      na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami,

  c)      w przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły jest większa  niż liczba miejsc, którymi dysponuje szkoła kandydatów przyjmuje się wg wewnątrszkolnych ustaleń,

  d)      laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim organizowanych prze Kujawsko -Pomorskiego Kuratora Oświaty przyjmowani są niezależnie od kryteriów wymienionych wyżej.

   

  Uczniowie, którzy zdecydują się rozpocząć naukę w naszym gimnazjum powinni:

  -         złożyć podanie do 31maja 2010 r.

  -         złożyć świadectwo ukończenia szkoły podstawowej                              do 28 czerwca 2010 r.

  złożyć zaświadczenie z OKE o wyniku sprawdzianu oraz inne wymagane dokumenty do 28 czerwca 2010 r

  POBIERZ WZÓR PODANIA

   

  Dodane kwiecień 2010  

  30 marca 2010r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się Dzień Otwarty. Szóstoklasiści ze wszystkich lipnowskich szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną gimnazjum oraz zwiedzić budynek szkoły i hali widowiskowo – sportowej.

  zobacz więcej
   
  Dodane kwiecień 2010  

  Szymon Knach był ratownikiem WOPR, chciał zostać ratownikiem medycznym. 30 września 2009 roku został dotkliwie pobity i jego plany życiowe zostały chwilowo wstrzymane. Szymon jest w trakcie leczenia po urazie czaszkowo-mózgowym. Dlatego w Lipnie zawiązał się Komitet Organizacyjny "Pomoc dla Szymka", który prowadzi na terenie całego powiatu zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na finansowe wsparcie chorego. Również nasza szkoła postanowiła włączyć się w tę akcję.

  zobacz więcej
   
  Dodane marzec 2010  

  24 marca 2010 r. w Publicznym Gimnazjum  nr 1 w Lipnie już po raz siódmy odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrz Ortografii 2010.”

  zobacz więcej
   
  Dodane marzec 2010  

   W dniu 19 marca 2010r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie powitali wiosnę. Z tej okazji w szkole zorganizowano IV Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt, konkurs na najpiękniejszą marzannę oraz wybory Miss i Mistera Wiosny.

  zobacz więcej
   
  Dodane marzec 2010  

  W dniach 10 – 11 marca 2010r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbyły się rekolekcje wielkopostne. W ich przygotowaniu uczestniczył działający przy szkole WOLONTARIAT.

  zdjęcia
   
  Dodane luty 2010  

  Walentynki  Saint Valentine’s Day to święto zakochanych obchodzone 14 lutego-14th February. Chociaż historia Dnia Świętego Walentego ma swoje korzenie w Starożytnym Rzymie, to pierwsza walentynkowa kartka podobno została wysłana właśnie w Wielkiej Brytanii.

  zdjęcia
   
  Dodane styczeń 2010  

  V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich 18 – 22.01.2010

  zdjęcia
   
  Dodane grudzień 2009  

  2 XII 2009 roku 16 uczniów z naszego miasta otrzymało stypendia przyznawane przez Radę Miejską w Lipnie. Wśród nich znalazło się dwoje  uczniów naszego gimnazjum: Monika Kruszyńska i Arkadiusz Sieradzki.
  Otrzymali oni z rąk Burmistrza Miasta Lipna Pana Janusza Dobrosia stypendium ze szczególne osiągnięcia muzyczne.
  Uroczystość miała wyjątkowy charakter. Uświetnili ją swoim występem Monika i Arek. Wykonując cztery utwory muzyczna.
  Serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów wspaniałym Stypendystom oraz ich rodzicom składa Dyrekcja i Rada Pedagogiczna.

   
   
  Dodane grudzień 2009  

  BOŻE NARODZENIE 2009

  zdjęcia
   
  Dodane listopad 2009  

  Próbny egzamin gimnazjalny w PG1. W dniach 17 – 18 listopada 2009r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie zorganizowane zostały próbne egzaminy gimnazjalne. W pierwszym dniu uczniowie wypełniali arkusze egzaminacyjne sprawdzające wiedzę z przedmiotów humanistycznych, w drugim dniu zmagali się z częścią matematyczno – przyrodniczą obejmującą materiał nauczania matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Do próbnego egzaminu przystąpiło 181 trzecioklasistów z ośmiu klas.

  zdjęcia
   
  Dodane listopad 2009  

  10 listopada 2009r odbył się apel z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej przybliżając najważniejsze wydarzenia historyczne. Utwory mówione przeplatane były pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru.

  Zobacz więcej
   
  Dodane listopad 2009  

  Wycieczka do Warszawy odbyła się 23 października 2009 roku. W Warszawie wzięliśmy udział w warsztatach muzealnych poświęconych XVI i XVII wiecznej modzie oraz w warsztatach poświęconych odsieczy wiedeńskiej. Wieczorem Uczestniczyliśmy w spektaklu zatytułowanym "Opowieść zimowa" autorstwa Wiliama Szekspira w Teatrze Polskim.

   
   
  Dodane październik 2009  

  14 października  to ważny dzień dla społeczności szkolnej, Dzień Edukacji Narodowej.   W naszej szkole z tej okazji odbyły się Nauczycielskie Oscary.

  Zobacz więcej
   
  Dodane październik 2009  

  Pasowanie na gimnazjalistę. 7 października 2009r. w PG nr1 w Lipnie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I na gimnazjalistów. Wzięła w niej udział cała społeczność naszej szkoły.

  Zobacz więcej
   
  Dodane wrzesień 2009  

  Mając na uwadze wysoką jakość nauczania języków obcych od 1 września 2009r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie uruchomiono multimedialną pracownię językową.

  Pracownia jest wyposażona w 24 stanowiska. Biurka są ustawione w podkowę, co zapewnia lepszy kontakt uczniów z nauczycielem. Gimnazjaliści siedząc na lekcji w słuchawkach są bardziej skupieni, mogą pracować indywidualnie lub w grupach. Tylko za zgodą nauczyciela prowadzą konwersację z nim lub z innymi uczniami.
  Pracownia została utworzona dzięki wsparciu Rady Rodziców, Burmistrza Miasta Lipna i Sponsorów.

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane wrzesień 2009  

  Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Po ponad dwumiesięcznym okresie wakacji wróciliśmy do szkoły. 1 września o godzinie 9.30 opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Goście, przybyli na uroczystość inauguracyjną, życzyli nam wytrwałości, wielu sukcesów w osiąganiu jak najlepszych wyników w nauce. W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum uczyć się będzie 535 uczniów (177 w klasach I, 178 – w II i 180 – w III). W czasie wakacji w budynku przeprowadzone zostały prace remontowe – odnowiono klasy i korytarze. Na młodzież, uczącą się języka angielskiego, czekała miła niespodzianka -   nowoczesna multimedialna pracownia językowa. Przypomnieć należy, że w naszej szkole uczniowie zobowiązani są do noszenia identyfikatora oraz zmieniania obuwia na przeznaczone wyłącznie do poruszania się na terenie szkoły.
  Rok szkolny potrwa do 25 czerwca 2010 roku.

  Zobacz więcej
   

  Rok szkolny 2009/10

   

  Rok szkolny 2008/09

   

  Wykaz podręczników do gimnazjum w roku szkolnym 2009/ 2010

     
  Dodane 28 czerwca 2009  
  Zakończyliśmy rok  szkolnym 2008/09. Uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Zobacz więcej
     
  Dodane 18 czerwca 2009  

  Święty Antoni Padewski Patronem Miasta Lipna. Św. Antoni Padewski należy do najpopularniejszych świętych Kościoła katolickiego. Jego postać jest powszechnie znana na całym świecie. Malowali go najwybitniejsi artyści: Giotto, el Greco, Murillo i Tycjan. W osobie św. Antoniego wierni zyskali jednego z najskuteczniejszych orędowników w niebie, gdyż dzięki jego wstawiennictwu otrzymują od Boga wszelkie wyproszone łaski.

  Zobacz więcej
     
  Dodane 12 czerwca 2009  

  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

  Zobacz więcej
     
  Dodane 19 maja 2009  
  I rocznica nadania imienia i ufundowania sztandaru oraz X rocznica utworzenia Gimnazjum. Zobacz więcej
   
  Dodane 8 maja 2009  
  „Drzwi Otwarte” Zobacz więcej
   
  Dodane 8 maja 2009  

  Po siedmiu miesiącach zakończyła się sukcesem Liga Strzelecka rejonu włocławskiego na rok szkolny 2008/2009. Drużyna dziewcząt w rywalizacji z drużynami ze szkół ponadgimnazjalnych zajęła III miejsce. Tak dobre miejsce wywalczyło aż dziewięć dziewcząt: Lidia Impert, Marta Pesta , Izabela Grubecka, Aneta Chełmieniewicz, Joanna Kwiatkowska, Angelika Babecka, Marlena Babecka, Anna Iwaszkiewicz i Aleksandra Rygielska. Indywidualnie II miejsce zajęła Lidia Impert. W tej edycji ligi uczestniczył również   Dominik Kłudkowski, który sam reprezentował naszą szkołę. Liga Strzelecka składa się z siedmiu rund w dwóch konkurencjach : karabinek pneumatyczny i karabinek sportowy (kbks).

   
   
  Dodane 8 maja 2009  

  ”Wielki Trzeci Maju”

  Zobacz więcej
   
  Dodane 30  kwietnia 2009  

  26 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły brała udział w przeglądzie kabaretów w Tłuchowie "Kabareton 2009".

  Zobacz więcej
   
  Dodane 25  kwietnia 2009  

  Pisaliśmy po raz kolejny egzamin gimnazjalny.

  Zobacz więcej
   
  Dodane 7 kwietnia 2009  

  Uczniowie gimnazjum powitali wiosnę.

  Zobacz więcej
   
  Dodane 5 kwietnia 2009  

  27. 03. 2009r w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się III Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt. Wzięło w nim udział 8 drużyn, które rozegrały 16 spotkań. Strzelono 21 bramek.

  Zobacz więcej
   
  Dodane 29 marca 2009  

  Misterium Wielkopostne "TRZY KRZYŻE"

  Zobacz więcej
   
  Dodane 29 marca 2009  

  W dniu 26. 03. 2009r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej świetlicy w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie.

  Zobacz więcej
   
  Dodane 26 marca 2009  

  16 marca odbyła się super wycieczka do Torunia. Główną atrakcją była wizyta na lodowisku.

  Zobacz więcej
   
  Dodane 16 marca 2009  

  „Mistrz ortografii 2009”

   W dniu 11. 03. 2009r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrz ortografii 2009”.

  Zobacz więcej
   
  Dodane 26 lutego 2009  
  W dniach od 16 do 20 lutego 2009r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się IV Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Zobacz więcej
   
  Dodane 22 lutego 2009  

  29 stycznia uczniowie naszego gimnazjum wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem było obejrzenie spektaklu w Teatrze Polskim pt. "Dulscy Z.O.O."

  Zobacz więcej
   
  Dodane 22 lutego 2009  

  Miłość jest siłą i energią, bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać i zaznać szczęścia.

  Walentynki
   
  Dodane 22 lutego 2009  

  W dniu 4. 02. 2009r. komisja w składzie: ks. prałat F. Cieślak, mgr M. Chełmicka, mgr M. Wronczewska, mgr E. Nejman dokonała oceny i ustaliła wyniki konkursu na najciekawsza Szopkę Bożonarodzeniową

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane 12 grudnia 2008  

  Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Przyroda jesienią" Przyroda jesienią to bardzo wdzięczny temat do fotografowania. Uczniowie podglądali przyrodę i uwieczniali jej piękno za pomocą aparatów fotograficznych. Do udziału w konkursie miłośnicy fotografii dostarczyli ponad 30 zdjęć <<więcej>>

  Zobacz zdjęcia
   
  Dzień języków 2008 Zobacz zdjęcia
   
  Dodane 12 grudnia 2008  

  29 listopada 2008r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 odbyły się eliminacje wojewódzkie do I Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej. Stawką zawodów była szansa wyjazdu na finał ogólnopolski w Białymstoku, który odbędzie się w dniach 11-14 grudnia 2008r. W zawodach rywalizowały reprezentacje gimnazjów z Kikoła, Radomic, Sumina i gospodarze, tj. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1. <<więcej>>

   
  Dodane 17 listopada 2008  

  90 lat niepodległej Polski
  Każdego roku 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach niewoli, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W naszym gimnazjum odbyła się uroczystość nawiązująca do tego ważnego wydarzenia.
   

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane 28 października 2008  

  Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty obchodzonym 14 października. W naszej szkole w związku z tym świętem uczniowie przygotowali uroczystą akademię. Nie zabrakło serdecznych życzeń i symbolicznego kwiatka dla każdego pracownika szkoły.

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane 17 października 2008  

  17 października 2008r. pierwszoklasiści, po kilku tygodniach nauki, zostali uroczyście wpisani w poczet uczniów Naszego Gimnazjum. Imprezę tę poprzedziły otrzęsiny, na których uczniowie musieli poddać się kilku próbom.
  Pasowanie na ucznia miało wyjątkową oprawę i okazało się prawdziwym świętem szkoły. W tym dniu pierwszoklasiści przybyli do szkoły w strojach galowych. Na 4. godzinie lekcyjnej cała społeczność zebrała się w hali sportowej. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami Pani Dyrektor i zaproszonych gości, wśród których byli Burmistrz Miasta pan Janusz Dobroś, przewodnicząca Rady Miasta pani Maria Turska i przedstawiciele Rady Rodziców.

       Tonem podniosłym gimnazjaliści składali przysięgę, ślubując na sztandar szkoły godnie reprezentować imię szkoły, zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, szanować symbole szkoły i przestrzegać praw i zasad obowiązujących w gimnazjum. Dyrektor Szkoły przyjęła uroczyste ślubowanie i dokonała symbolicznego pasowania na uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lipnie im. Noblistów Polskich. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na gimnazjalistę. Od dziś będą godnie wypełniać obowiązki ucznia, a już za rok przyjmą w swoje szeregi młodszych kolegów.
     Wszystkim życzymy powodzenia i satysfakcjonujących wyników w nauce.

   

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane październik 2008  

  Otrzęsiny klas pierwszych. Tradycyjnie jak każdego roku uczniowie klas pierwszych poddani zostali różnym próbom podczas otrzęsin. Ponadto uczniowie poszczególnych klas przygotowała humorystyczne przedstawienie swoich zespołów klasowych.

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane 25 wrzesień 2008  

   20 września gimnazjaliści brali udział w ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". Akcja wielce pożyteczna i dająca wiele do myślenia. Pokazała jak niektórzy mieszkańcy naszej miejscowości potrafią z lasu czy innego skupiska zieleni zrobić dzikie wysypisko śmieci. Wielu biorących udział w akcji było bardzo zbulwersowanych zastałą sytuacją. Każda klasa zbierała śmieci na wyznaczonym terenie. Rekordową ilość ponad 30 worków śmieci zebrała klasa Ia w okolicy ulic Górnej i Dolnej.

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane wrzesień 2008  

  1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2008/09. Na uroczystość inauguracyjnej przybyli goście życzyli młodzieży naszego gimnazjum wielu sukcesów na różnych polach działalności szkoły jak i bardzo dobrych wyników w nauce.

  Zobacz zdjęcia

  Rok szkolny 2008/09 é

   

  Rok szkolny 2007/08 ê

     
  Kiermasz podręczników od 16-19 czerwca 2008r. w bibliotece szkolnej od godz. 800 - 1400 WAŻNE
   

  W dniu 17 maja 2008r. o godz. 10.00 w kościele W.N.M.P. w Lipnie odbyła się uroczystość nadania imienia Noblistów Polskich i przekazania sztandaru naszemu gimnazjum. <<zobacz więcej>>

   
   

  Zobacz losy absolwentów naszego gimnazjum.

   
   
     
  Dodane kwiecień 2008  
     
   
  Dodane kwiecień 2008  

  Egzamin gimnazjalny 2007/08

  Zobacz zdjęcia
   
  Dodane kwiecień 2008  

  DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH. Absolwenci klas szóstych odwiedzili naszą szkołę gdzie zapoznali się z warunkami i możliwościami nauki.

  galeria

   

  Dodane kwiecień 2008  

  Trzeciego kwietnia  uczniowie gimnazjum uczestniczyli w montażu poświęconym rocznicy śmierci Jana Pawła II. Wszyscy w skupieniu wysłuchali występu i uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Papieża.

  galeria
  Dodane kwiecień 2008  

  28 marca 2008r odbył się konkurs  "Ziemia Dobrzyńska Moja Mała Ojczyzna" . Udział wzięło 104 uczniów z 30 szkół powiatów lipnowskiego, toruńskiego, włocławskiego i płockiego. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Grubecka, Milena Jastrzębska, Iwona Jastrzębska.

  galeria
  Dodane luty 2008  

  „Czym jest miłość?” Odpowiedzi udzielano recytując wiersze znanych poetów. Walentynki w gimnazjum

  galeria
  Dodane luty 2008  

  Ferie na sportowo.
  W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie odbył się III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły.

  galeria
  Dodane styczeń 2008  

  „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły”. III Powiatowy Przegląd Jasełek Bożonarodzeniowych.

  galeria
  Dodane styczeń 2008  

  W dniu 16 stycznia odbył się "Wieczór kolęd" przygotowany przez Koło Młodych Talentów.

  galeria
  Dodane 12.07  

  Uroczystość wigilijna i Jasełka w naszej szkole. .<<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 12.07  

  Spotkanie przedświąteczne w klasie IIIb. Uczniowie na tę uroczystość przybyli ze swymi rodzicami. Ogromną niespodzianką dla wszystkich było przybycie Mikołaja. Widocznie uczniowie kl. IIIb byli bardzo grzeczni bo przyniósł im mnóstwo ciekawych prezentów.<<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 12.07  

  Dnia 11 grudnia odbył się kiermasz stroików bożonarodzeniowych zorganizowany przez Panią Agnieszkę Kwiatkowską. Uczniowie samodzielnie wykonali stroiki. Rodzice mogli je kupić za niewielką kwotę. Dochód ze sprzedaży wyniósł 80 złotych i został przekazany na uroczystość związaną z nadaniem imienia naszej szkole. <<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 11.07  

  Próbny egzamin gimnazjalny to kolejny sprawdzian naszych wiadomości <<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 11.07  

  Dzień języków po raz kolejny w naszej szkole <<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 11.07  

  19 listopada uczestniczyliśmy w projekcie "Razem przeciw agresji i uzależnieniom". Do opery "Nowa" w Bydgoszczy na zorganizowany przez Policję projekt wyjechali uczniowie z klasy Ib i Ie. <<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 11.07  

  Najlepsi gimnazjaliści wyróżnieni  na apelu szkolnym przez Panią Dyrektor Hannę Kułak. <<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 11.07  

  12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie w przygotowanej części artystycznej przybliżyli nam historię tego święta oraz wskazali na olbrzymie jego znaczenie dla każdego Polaka.

   
  Dodane 11.07  

  15 listopada gimnazjaliści bawili się na dyskotece szkolnej. Wielkie dzięki należą się za pomoc w zorganizowaniu imprezy dla Radka, Krystiana, Michała i Michała Sadowskiego (absolwenta naszej szkoły). Podziękowania dla chłopców składa opiekun Agnieszka Kwiatkowska. <<zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 11.07  

  Od września 2007 wszyscy uczniowie naszej szkoły noszą mundurki. Większość uczniów jest z tego powodu bardzo szczęśliwa i uwielbia w mundurkach pozować do zdjęć << zobacz zdjęcia>>

   
  Dodane 11.07  

  Pamiątka po absolwentkach klasy IIIf.
  Dziewczęta z byłej klasy IIIf Joanna Kęsicka i Karolina Graczkowska zostawiły po sobie pamiątkę. Można ją zobaczyć w sali języka angielskiego nr 3.
  Girls, Well done!  << zobacz zdjęcia>>

   

   
  Dodane 10.07  

  18 października odbyły się w PG nr 1 w Lipnie otrzęsiny pierwszoklasistów. Wszystkich uczniów klas pierwszych przywitał na początku przewodniczący SU Marek Kułak. Zapowiedział, że ci, którzy chcą dostąpić zaszczytu wstąpienia do braci uczniowskiej gimnazjum, muszą przejść trudny egzamin. <<więcej>>

   
  Dodane 10.07  

  Dzień Nauczyciela
  Właściwie i poprawnie - Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone w dniu 14 października.

  galeria
  Dodane 10.07  

  KOMUNIKAT
  Szkolnej Ligi Strzeleckiej Rejonu Włocławskiego <<więcej>>

   
  Dodane 10.07  

  Wybory przewodniczącego SU.
  Na początku września 2007 roku opiekunowie SU (Magdalena Detmer, Agnieszka Kwiatkowska i Renata Trojanowska) ogłosili konkurs na przewodniczącego szkoły. Uczniowie chętni do pełnienia tej funkcji mieli czas do 19 września na przedstawienie swojej kandydatury i zaprezentowanie siebie i swojego programu pozostałym uczniom PG nr 1 w Lipnie. 27.09.2007r. w Publicznym Gimnazjum nr1 w Lipnie odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wszystkich klas mieli szansę oddać głos na swojego faworyta. Głosowano w tym samym czasie we wszystkich klasach pod przewodnictwem nauczycieli uczących w danej klasie. Opiekunowie SU po przeliczeniu głosów ogłosili wyniki. Wygrał Marek Kułak z klasy IIIb. Zdobył 259 głosów. Aleksandra Gołębiewska i Weronika Waloszek z klasy IIId zdobyły 116 głosów. 
  W roku szkolnym 2007/2008 funkcje przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w Publicznym Gimnazjum nr1 w Lipnie będzie pełnił Marek Kułak. Zastępować go będą dziewczyny z klasy IIId Weronika i Ola.
  Gratulujemy

   
  Dodane 10.07  

  Upiększamy otoczenie naszej szkoły.
  Uczniowie naszego gimnazjum postanowili utworzyć wysepkę zieleni na terenie boiska.

  galeria
  Dodane10..07  

  Dzień latawca
  28. 09.2007r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach latawcowych. II i III miejsce wywalczyły uczennice naszej szkoły: Marlena Babecka i Izabela Grubecka oraz Katarzyna Sierla. Dyplomy uznania otrzymały także: Anna Szmejter, Joanna Chełmieniewicz i Iwona Jastrzębska.

   

  galeria
  Dodane 09.07  

  Dzień bez samochodu
  22. 09. 2007r. uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym organizowanym z okazji obchodów „I Regionalnego Lipnowskiego Dnia bez Samochodu”. Za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymaliśmy puchar i dyplom.

  galeria
  Dodane 09.07  

  Sukcesy w rywalizacji sportowej.
  26 września 2007r. odbyły się „Indywidualne biegi przełajowe szkół gimnazjalnych”, w których sukcesy odnieśli nasi gimnazjaliści. W eliminacjach dziewcząt I miejsce zdobyła Anna Chmielewska, II miejsce – Paulina Stasiaczyk, natomiast w eliminacjach chłopców I miejsce uzyskał Mariusz Pyszorski. Cała trójka zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 5 października 2007r. Życzymy udanego występu!

   
  Dodane 09.07  

  "Sprzątanie Świata"
  W dniach 12 – 14 września nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata” Wykonano prace porządkowe na terenie szkoły i jej obejścia oraz w parku miejskim.

   
  Dodane 09.07  

  W poniedziałek 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2007/08. Najważniejsze zmiany jakie czekają uczniów to: nowy kanon lektur szkolnych, stopień z religii wliczany do średniej na świadectwie szkolnym, obowiązkowe mundurki. Ponadto przypominamy, iż w naszej szkole uczniowie zobowiązani są do noszenia identyfikatora oraz zmieniania obuwia na przeznaczone wyłącznie do poruszania się na terenie szkoły.

  Zobacz foto

  Rok szkolny 2007/08 é

   

  Rok szkolny 2006/07 ê

  Zakończenie roku szkolnego
  22 czerwca 2007 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego 2006/2007. W tym dniu pożegnaliśmy także 160 uczniów klas trzecich – absolwentów naszej szkoły. Najlepszą absolwentką okazała się uczennica klasy III i Beata Dąbrowska, która za cały okres nauki uzyskała średnią ocen 5,38. <<więcej>>

   

  Zobacz galerię
  Dodano 13.07.07  

  I Wakacyjny Turniej POLOBasket  w  koszykówce  dziewcząt
  Turniej  odbył  się  19  czerwca  2007r.  o  godz. 12.00  w  Publicznym  Gimnazjum    Nr 1  w  Lipnie,  zorganizowanym  przez  drużynę  biorącą  udział  w  programie  „My  tu  gramy”.

  W  turnieju  brały  udział  trzy  zespoły:
  1.     Publiczne  Gimnazjum  w  Kikole
  2.     Publiczne  Gimnazjum  w  Karnkowie
  3.     Publiczne  Gimnazjum  Nr 1  w  Lipnie  (drużyna  programu  „My tu gramy”) 

  Turniej  rozegrano  systemem  „każdy z  każdym”.
  Rozegrano  3  spotkania  po  2x15 minuty. 

  Klasyfikacja  końcowa:

  I  miejsce – Publiczne  Gimnazjum  Nr 1 w Lipnie  (drużyna  programu  „My tu gramy”)

  II  miejsce – Publiczne  Gimnazjum  w  Karnkowie

  III  miejsce – Publiczne  Gimnazjum  w  Kikole

   Najlepszą  zawodniczką  turnieju  została  Anna  Chmielewska z  PG  Nr 1 w Lipnie.

   

  Dodano 13.07.07  

  Bezpieczna szkoła

   Nad bezpieczeństwem uczniów w naszym gimnazjum  czuwają nauczyciele. Ruch wszystkich osób wchodzących i wychodzących ze szkoły jest kontrolowany przez portiera. W szkole nie ma osób anonimowych, gdyż wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły noszą identyfikatory.

  W gimnazjum został zainstalowany system monitoringu. Składa się on z urządzenia rejestrującego, kamer zewnetrznych i wewnętrznych oraz monitorów.

   Zakup sprzętu dofinansowano z funduszu prewencyjnego PZU S.A.          

                                                                         Dyrektor Hanna Kułak

   

   
  Dodano 13.06.07  

  Dzień sportu w naszej szkole

  GALERIA
  Dodano 13.06.07  

  5 czerwca odbyło się w naszej szkole przedstawienie mające na celu propagowanie życie bez nałogu palenia papierosów. <<więcej>>

   
  Dodano 19.05.07  

  W dniach od 07 do 10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Drezna, Pragi, Skalnego Miasta i Kotliny Jeleniogórskiej. Mieliśmy okazję podziwiać zabytki jednych z najpiękniejszych miast Europy oraz zachwycać się widokami w Skalnym Mieście. << więcej>>

   
  Dodano 19.05.07  

  W dniu 17 maja w naszym gimnazjum odbyła się prezentacja państw Unii Europejskiej. Uczniowie przygotowali symbole narodowe, flagi państwowe, najważniejsze osiągnięcia poszczególnych narodów. <<więcej>>

   
  Dodano 19.05.07  

  Z okazji 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole apel poświęcony temu ważnemu wydarzeniu historycznemu. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej, występy uświetnił pięknie wykonany polonez

  Zobacz zdjęcia
  Dodano 8.05.07  

  "Słowa uczą , przykłady pociągają" Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie stara się o nadanie szkole imienia. W związku z tym 16 kwietnia odbyła się w szkole prezentacja kandydatów na patrona. Uczniowie zaprezentowali informacje o życiu i działalności kandydatów: Ks. Jerzego Popiełuszki, Kazimierza Górskiego, Rajmunda Lewandowskiego, Noblistów Polskich (W. Szymborskiej, Cz. Miłosza, L. Wałęsy, M. Curie-Skłodowskiej

  Zobacz zdjęcia
  Dodano 8.05.07  

  W dniu 4 kwietnia 2007r. odbyło się Misterium Wielkanocne, przygotowane przez sekcję aktorską Koła Młodych Talentów, prowadzonego przez p. Marka Kamińskiego. Aktorzy podczas przedstawienia nie wypowiedzieli żadnego słowa, natomiast poprzez grę aktorską widzowie mogli zobaczyć swoje życie, życie swoich bliskich, sąsiadów, znajomych .... Dekoracje do przedstawienia przygotowała p. mgr Elżbieta Nejman

   
  Dodano 8.05.07  

  Misterium poświęcone II rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II.
  W dniu 30-03-2007r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie, młodzież gimnazjalna zaprezentowała misterium poświęcone II Rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II  <<więcej>>

   

   
  Dodano 8.05.07  

  Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną, której celem było zwrócenie uwagi młodzieży na postępujący proces eksploatacji środowiska naturalnego, a także na konieczność przetwarzania odpadów w trosce o zachowanie naszej planety dla przyszłych pokoleń.  <<więcej>>

   
     

  W dn. 27 kwietnia odbył się w naszej szkole „DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI”, dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

   W programie odbyły się:

  -    prezentacja oferty gimnazjum przez Dyrektora szkoły
  -
           występy artystyczne
  -
           pokazy sportowe
  -
           zwiedzanie szkoły
  -
           oraz wiele innych atrakcji

  Oglądanie pokazu strzelania sportowego z broni pneumatycznej, ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych, prac plastycznych uczniów, gazetki szkolnej, klasopracowni: języka polskiego, fizycznej, chemicznej, biologicznej, geograficznej, historycznej, matematycznej, informatycznej, hali sportowej.

  Wszystkim którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie, w charakterze uczniów pierwszych klas gimnazjum.

  Galeria z "Dnia Drzwi Otwartych"

   

  Dodano 27.04.07  

  Egzamin gimnazjalny. Egzamin gimnazjalny jest egzaminem zewnętrznym i powszechnym, który zdają w tym samym terminie uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce. Zestawy zadań egzaminacyjnych ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) na podstawie propozycji przekazanych przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. One też odpowiadają za przeprowadzenie egzaminów na swoim terenie.

  Zobacz zdjęcia
  Dodano 20.02.07  

  Spotkanie z młodym poetą. Z okazji Święta Zakochanych Samorząd Uczniowski zaprosił do naszej szkoły młodego poetę, Piotra Falkowskiego. Tego dnia gimnazjaliści przygotowali walentynkowy montaż słowno-muzyczny. <<więcej>>

   
  Dodano 20.02.07  

  Dyskoteka walentynkowa. 13 lutego SU zorganizował walentynkową dyskotekę. Imprezę uświetnił występ taneczny grupy BC BANDA. Chłopcy z zespołu udzielili wywiadu dziennikarkom z naszej szkolnej gazetki. Wywiad przeprowadziły Karolina Graczkowska i Joanna Kęsicka. Wywiad możecie przeczytać w szkolnej gazetce. <<więcej>>

   
  Dodano 20.02.07  

  II POWIATOWY PRZEGLĄD JASEŁEK BOŻONARODZENIOWYCH. Myślą przewodnią przeglądu były słowa Jana Pawła II "Tajemnica Nocy Betlejemskiej trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc" <<więcej>>

   
  Dodano 30.01.07  

  Otwarcie sklepiku uczniowskiego w naszej szkole. 30 stycznia w gimnazjum miało miejsce uroczyste otwarcie sklepiku szkolnego. Działa on dzięki pracy opiekunów SU oraz uczennic, które zostały mianowane ekspedientkami (są to: Karolina Graczkowska, Joanna Kęsicka, Anna Papis i Kinga Korpalska). Przedsięwzięcie to doszło do skutku dzięki finansowemu wsparciu ze strony Rady Rodziców.

   
  Dodano 30.01.07  

  Puchar Dyrektora Gimnazjum w piłce nożnej. Podczas ferii odbył się turniej piłki nożnej halowej o puchar dyrektora szkoły. Zwyciężyła drużyna WC WONSIELSK: Budziński Michał, Dolecki Jakub, Zaborowski Paweł (kapitan), Kwiatkowski Damian, Jankowski Maciej, Warchał Rafał

  Dodano 30.01.07  

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia (22. 12. 2006) uczniowie zaprezentowali inscenizację na podstawie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Jest to historia przemiany wielkiego skąpca i egoisty, który pod wpływem wizyt duchów  przeżywa głęboką metamorfozę – staje się hojny, dobry, a na dodatek święta, których do tej pory nie obchodził,  nabierają dla niego wielkiej wagi. <<więcej>>

   
  Dodano 15.01.07  

  Konkurs polonistyczny. 17 listopada odbył się w naszej szkole konkurs polonistyczny związany z obchodami Roku Języka Polskiego. Do testu przystąpiło 35 uczniów. Uczniowie ci rozwiązywali test wyboru złożony z 25 pytań z zakresu wiedzy o języku polskim. << więcej>>

   
  Dodano 14.12.06  

  Promujemy krwiodawstwo >> zobacz więcej

  Dodano 16.10.06  

  Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.  Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Podczas jej trwania młodzież przedstawiła przygotowany program artystyczny oraz złożyła życzenia i wręczyła kwiaty jako wyraz podziękowania wszystkim pedagogom oraz innym pracownikom szkoły.

  Zobacz zdjęcia
  Dodano 09.10.06  

  Otrzęsiny klas pierwszych.  Podtrzymując tradycje naszego gimnazjum dotyczącą przyjmowania uczniów klas pierwszych w poczet gimnazjalistów klasa IIIa przygotowała otrzęsiny pierwszoklasistów. Zabawa była znakomita, pierwszacy stanęli na wysokości zadania i zostali przyjęci do grona gimnazjalistów.

  Zobacz zdjęcia
  Dodano 29.09.06  

  Samorząd wybrany!!! Po raz pierwszy w historii naszego gimnazjum w wyniku przeprowadzonych wyborów funkcję przewodniczącego szkoły będą pełniły dwie wspaniałe dziewczyny, na które głosowało aż 163 uczniów. Są nimi Milena Maciejczak i Mariola Wesołkowska z klasy III b. Zastępcą został Arek Wojciechowski z klasy III h - uzyskał 97 głosów. Kolejne miejsca zajęli: Anita Czajkowska kl. III i - 61 głosów, Marek Kułak kl. II b - 43 głosy, Katarzyna Grzankowska kl. II b - 42 głosy, Karol Kuropatwa kl. III i - 39 głosów.

   
  Dodano 29.09.06  

  Skaczmy jak najdalej. Z inicjatywy nauczycieli w-f Pana M. Makowskiego i Pana K. Dubickiego, przy czynnym udziale uczniów naszego gimnazjum w czerwcu powstała nowa skocznia do skoku w dal. Gratulujemy pomysłu a wszystkim uczestniczącym w jej budowie "sportowy uścisk dłoni".

  Dodano 2.09.06  

  Lekkoatletki z medalami. Kolejny sukces na zawodach wojewódzkich zanotowały lekkoatletki naszej szkoły, przygotowane przez p. Marcina Makowskiego. W Finale Wojewódzkim Kujawsko–Pomorskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Indywidualnej, który odbył się 1 czerwca 2006 roku w Bydgoszczy, Natalia Rutkowska (III d) poprawiając swój rekord życiowy w pchnięciu kulą, z wynikiem 11,02 m wywalczyła brązowy medal. Natomiast na dystansie 800 m, w kategorii klas pierwszych, bezkonkurencyjna w województwie okazała się Anna Chmielewska (I f), która z czasem 2,33,36 min. zdobyła złoty medal.

   
  Dodano 2.09.06  

  Sukces lekkoatletek naszego gimnazjum. Sukcesem zakończył się występ reprezentacji naszej szkoły w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady. Po zwycięstwie w zawodach miejsko-gminnych i zdobyciu Mistrzostwa Powiatu Lipnowskiego, z wynikiem 1086 pkt. reprezentantki naszej szkoły awansowały do finału wojewódzkiego, który odbył się 25 maja 2006 roku w Bydgoszczy. Dzięki zaangażowaniu całej drużyny i poprawie większości wyników, uczennice naszej szkoły z wynikiem 1192 pkt. powtórzyły zeszłoroczny sukces i zdobyły wysokie, VI miejsce w województwie kujawsko-pomorskim 

   

  Rok szkolny 2006/07 é

  Rok szkolny 2005/06 ê

  Dodano 2.06.06  

  I konkurs fotograficzny pt. "Lipno 2006" W dniu 23.05.06 r. w naszej szkole zakończył się I konkurs fotograficzny zatytułowany „Lipno 2006”. Celem konkursu było propagowanie fotografii jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.
   Komisja konkursu w składzie: p.J.Zajączkowski, p.M.Latecki p.P.Rygielski przyznała następujące nagrody:
  I miejsce: Kęsicka Joanna II f za zdjęcie „Codzienność”
  II miejsce: Graczkowska Karolina II f za zdjęcie „Pupil”
  III miejsce: Wiśniewski Dawid II f za zdjęcie „Model” Wyróżnienie: Graczkowska Karolina II f za zdjęcie „Droga do gwiazd”, Kęsicka Joanna II f za zdjęcie „Wejście” Kułak Marek Ib za zdjęcie "Kościół od Placu Dekerta"

  Zobacz zdjęcia
  Dodano 22.05.06  
  Marsz Schumana w Lipnie! W Dzień Europy – 9 maja, podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Lipnie przeszli w barwnym pochodzie ulicami miasta, propagując ideę Zjednoczonej Europy.  
  Dodano 06.05.06  

  Uczniowie gimnazjum w Starostwie Powiatowym w Lipnie. W dniu 28.04.2006 klasa Id z wychowawczynią p. J. Michalską odwiedziła Starostwo Powiatowe w Lipnie w ramach "Drzwi otwartych". Uczniowie zapoznali się z działaniem samorządu powiatowego. Spotkali się z przedstawicielka Rzecznika Praw Konsumenta i pracownikiem wydziału geodezji, gdzie zobaczyli współczesne i historyczne plany miasta i okolic. Na zakończenie wizyty przyjęci zostali przez pana starostę. Uczniowie otrzymali drobne upominki na pamiątkę wizyty.

  Dodano 05.05.06  
  DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM 10 MAJA 2006 r.

  1. Rozpoczęcie godz. 1100
  2. Powitanie uczniów szkół podstawowych oraz opiekujących się nimi nauczycieli przez dyrektora gimnazjum.
  3. Prezentacja historii gimnazjum.
  4. Prezentacja nauczycieli uczących w gimnazjum.
  5. Prezentacja kół zainteresowań i sukcesów, jakie odnoszą uczniowie na olimpiadach i konkursach.
  6. Występ kabaretu szkolnego "Ciumcie"
  7. Występ koła tanecznego.
  8. Występ chóru szkolnego.
  9. Zwiedzanie szkoły.
  10. Pokaz sportowy i prezentacja.

   
  Dodano 05.05.06  

  Światowy Dzień Ziemi
   Żyjemy w XXI wieku. Rozwój cywilizacji doprowadził do naruszenia równowagi ekologicznej naszej planety. Ludność dostrzegła to zagrożenie dopiero w końcu lat 60 XX wieku. Narodziły się wówczas ruchy ekologiczne mające na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Ziemi na niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nich, jeśli nadal będą lekceważone prawa natury

  Dodano 14.04.06  

  Dnia 11.04.06 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Misterium Ogrójca”, które przybliżyło społeczności uczniowskiej ostatnie chwile z życia Jezusa; modlitwę w Ogrójcu i ukrzyżowanie. W sali panował półmrok, aby przybliżyć atmosferę smutku i zadumy. Obok sceny znajdował się ogromny krzyż jeden z rekwizytów

  Dodano 31.03.06  

  W dniu 25 marca w gimnazjum w Ciechocinku odbył się drugi etap konkursu historycznego "Wazowie na tronie polskim". W konkursie wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły Marta Witkowska i Katarzyna Gomse. Zaprezentowały się fantastycznie. Marta, której należą się WIELKIE BRAWA!!! zajęła miejsce drugie i zakwalifikowała się do kolejnego etapu, Kasia znalazła się wśród czwórki uczniów, którzy zajęli wspólnie czwarte miejsce. Obie uczennice uczęszczają na zajęcia koła historycznego prowadzonego przez Panią Renatę Kłudkowską.

  Dodano 24.03.06  

  Wiosna w gimnazjum. W dniu 21 marca 2006 roku w naszej szkole odbyły się coroczne obchody Dnia Wiosny, czyli popularnego w całej Polsce Dnia Wagarowicza. Spędzaliśmy go w bardzo miłej i wesołej atmosferze na wspólnej zabawie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli brać udział w konkursach i potyczkach, z których największym powodzeniem cieszyły się występy „ karaoke”. Gimnazjaliści obejrzeli występy szkolnego kabaretu „Ciumcie”, który zaprezentował trzy humorystyczne scenki zatytułowane „Maciej i smok”, „Czerwony Kapturek” i „Casanova”.

  Zobacz galerię zdjęć
  Dodano 10.03.06  

  Ptasia grypa w Polsce. W związku z wystąpieniem ognisk zagrożenia wirusem ptasiej grypy (H5N1) na terenie Polski, Główny Inspektor Sanitarny pan Andrzej Trybysz zwraca się z prośbą o podjęcie działań mających ostrzec uczniów przed możliwym niebezpieczeństwem.
  W tym celu Dyrekcja szkoły podjęła starania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego młodzieży. więcej>>

  Dodano 18.02.06  

  Puchar Dyrektora Gimnazjum. W dniach 13-17 02.2006 w hali sportowej naszego gimnazjum odbył się turniej piłki nożnej halowej o puchar dyrektora szkoły. W turnieju uczestniczyło 17 zespołów reprezentujących poszczególne klasy naszego gimnazjum, łącznie 133 zawodników. Rozegrano 55 spotkań w wyniku których wyłoniono zwycięzców.

  Dodano 25.02.06  

  Ferie z komputerem - w okresie od 13-25 lutego uczniowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych w pracowni komputerowej, jednym z tematów zajęć było zakładanie i prowadzenie pamiętnika internetowego tzw. blogu, uczniowie korzystali z Internetu. Ważnym elementem zajęć była rozrywka z komputerem słuchanie muzyki i oczywiście gry komputerowe.

     

  I Powiatowy Przegląd Jasełek Bożonarodzeniowych. W przeglądzie uczestniczyli uczniowie pięciu gimnazjów. Byli to uczniowie z  Chalina, Karnkowa, Kikoła,  Tłuchowa i naszego gimnazjum. Honorowy patronat nad przeglądem objął ksiądz biskup Bronisław Dembowski a medialny "Nowości". Występy oceniało jury w składzie:

     
   


   

  Copyright © Publiczne Gimnazjum nr1 w Lipnie